Advokátska kancelária Mgr. Marek Benedik, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +3.9 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 90/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (179 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 5. 2013
- Sídlo
- Rudnayovo námestie 1, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža80,5 %
- ROA (návratnosť aktív)7,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,8 %
- Zadlženosť1 %
- Kapitálová primeranosť98,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 61.08netIncome: 109 215revenue: 178 796prevNetIncome: 121 634
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 98.68equity: 1 394 494assets: 1 413 175
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 1.32equity: 1 394 494assets: 1 413 175
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 0.491revenueYoY: 3.88validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 80.54netMargin: 61.08ebitda: 144 004revenue: 178 796
Altman Z''-Score83.73Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.94 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.82 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.58 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 78.38 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.73 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.73 % vs. predchádzajúce 9.33 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 1.32 % vs. predchádzajúce 1.36 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.13× vs. predchádzajúce 0.13×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 61.08 % vs. predchádzajúca 70.67 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 98.68 % vs. predchádzajúca 98.64 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 61.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.61 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 80.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 99 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 179 tis. € | 172 tis. € | +3,9 % |
| EBITDA | 144 tis. € | 155 tis. € | −7,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 130 tis. € | 139 tis. € | −7,1 % |
| Čistý zisk | 109 tis. € | 122 tis. € | −10,2 % |
| Aktíva | 1,4 mil. € | 1,3 mil. € | +8,5 % |
| Vlastné imanie | 1,4 mil. € | 1,3 mil. € | +8,5 % |
- 1. 5. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie98.7%
- Cudzie zdroje1.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 179 tis. € | 1,4 mil. € | 1,4 mil. € | 144 tis. € | 109 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 172 tis. € | 1,3 mil. € | 1,3 mil. € | 155 tis. € | 122 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 196 tis. € | 1,2 mil. € | 1,2 mil. € | 167 tis. € | 131 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 214 tis. € | 1,0 mil. € | 1,0 mil. € | 175 tis. € | 137 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 211 tis. € | 903 tis. € | 896 tis. € | 176 tis. € | 139 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 213 tis. € | 771 tis. € | 757 tis. € | 174 tis. € | 137 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 247 tis. € | 650 tis. € | 620 tis. € | 208 tis. € | 164 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 163 tis. € | 482 tis. € | 456 tis. € | 132 tis. € | 104 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 135 tis. € | 375 tis. € | 352 tis. € | 88 tis. € | 69 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 171 tis. € | 292 tis. € | 283 tis. € | 143 tis. € | 112 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 5. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1poskytovanie právnych služiebod 1. 5. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47247959
- RÚZ ID
- 1487643
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 5. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat246 521 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 5. 2013Registrácia platcu DPHSK2023783938