Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

T FINANCE GROUP s.r.o.

aktívna
Hviezdoslavovo námestie 25, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
podľa §4, registrácia od 18. 11. 2016
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)296 tis. €
1,3 %vs 2023
Zisk (2024)-83 tis. €
103,8 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)4,7 mil. €
31,4 %vs 2023
Zadlženosť (2024)55 %
19,8 %Strednávs 2023
ROE (2024)-1.8 %
102,9 %Stratavs 2023

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -1.3 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 68/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (296 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
11. 8. 2015
Sídlo
Hviezdoslavovo námestie 25, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža35,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)-0,8 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-1,8 %
  • Zadlženosť55 %
  • Kapitálová primeranosť44,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (296 tis. €), je dlhodobo stratová.
68/ 100Silná
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -27.95
  • netIncome: -82 718
  • revenue: 295 958
  • prevNetIncome: 2 179 894
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 44.81
  • equity: 4 669 524
  • assets: 10 420 658
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 55.19
  • equity: 4 669 524
  • assets: 10 420 658
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 45.63
  • revenueYoY: -1.28
  • validHistoryYears: 9.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 35.43
  • netMargin: -27.95
  • ebitda: 104 869
  • revenue: 295 958
Altman Z''-Score2.52Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.88aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.73aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.06aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.85presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -0.79 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.79 % vs. predchádzajúce 33.07 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 55.19 % vs. predchádzajúce 46.08 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.03× vs. predchádzajúce 0.05×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -27.95 % vs. predchádzajúca 727.13 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 44.81 % vs. predchádzajúca 53.92 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -27.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 35.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 45 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby296 tis. €300 tis. €−1,3 %
EBITDA105 tis. €53 tis. €+99,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)94 tis. €47 tis. €+99,1 %
Čistý zisk-83 tis. €2,2 mil. €−103,8 %
Aktíva10,4 mil. €6,6 mil. €+58,1 %
Vlastné imanie4,7 mil. €3,6 mil. €+31,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 11. 8. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby