AKZ INFRA, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 18 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (2,9 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 8. 2013
- Sídlo
- Námestie Mateja Korvína 1, 81107, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža5,0 %
- ROA (návratnosť aktív)4,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)24,8 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť17,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.90netIncome: 85 589revenue: 2 948 247prevNetIncome: 90 463
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 17.30equity: 345 779assets: 1 998 759
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 82.70equity: 345 779assets: 1 998 759
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 145.29revenueYoY: -18.40validHistoryYears: 9.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.03netMargin: 2.90ebitda: 148 241revenue: 2 948 247
Altman Z''-Score1.57Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.34 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.59 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.42 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.22 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.28 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.28 % vs. predchádzajúce 4.64 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 82.70 % vs. predchádzajúce 86.65 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.48× vs. predchádzajúce 1.85×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.90 % vs. predchádzajúca 2.50 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 17.30 % vs. predchádzajúca 13.35 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 18 % na 2.9 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,9 mil. € | 3,6 mil. € | −18,4 % |
| EBITDA | 148 tis. € | 144 tis. € | +3,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 133 tis. € | 129 tis. € | +3,3 % |
| Čistý zisk | 86 tis. € | 90 tis. € | −5,4 % |
| Aktíva | 2,0 mil. € | 1,9 mil. € | +2,5 % |
| Vlastné imanie | 346 tis. € | 260 tis. € | +32,9 % |
- 13. 8. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie17.3%
- Cudzie zdroje82.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,9 mil. € | 2,0 mil. € | 346 tis. € | 148 tis. € | 86 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 3,6 mil. € | 1,9 mil. € | 260 tis. € | 144 tis. € | 90 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,2 mil. € | 1,0 mil. € | 170 tis. € | 206 tis. € | 155 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2,5 mil. € | 1,1 mil. € | 37 tis. € | 52 tis. € | 49 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2,0 mil. € | 829 tis. € | -13 tis. € | 90 tis. € | 70 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,2 mil. € | 492 tis. € | -82 tis. € | -71 tis. € | -84 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 911 tis. € | 278 tis. € | 2 tis. € | 26 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 397 tis. € | 138 tis. € | -31 tis. € | -32 tis. € | -38 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 8 tis. € | 7 tis. € | -401 € | -1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 2 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla26. 7. 2017 → 24. 8. 2023
Mýtna 48, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Zmena obchodného mena28. 10. 2016 → 25. 7. 2017
CC INFRA, s.r.o.
- Založenie spoločnosti13. 8. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena13. 8. 2013 → 27. 10. 2016
CC KAPPA, s. r. o.
- Zmena sídla13. 8. 2013 → 25. 7. 2017
Palisády 47, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie garáží alebo odstavných plôch pre motorové vozidlá slúžiace na umiestnenie najmenej piatich vozidiel patriacich iným osobám než majiteľovi alebo nájomcovi nehnuteľnostíod 23. 5. 2023
- 2Elektroenergetika – distribúcia elektriny, dodávka elektrinyod 1. 6. 2017
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov.od 28. 10. 2016
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 13. 8. 2013
- 5Vedenie účtovníctvaod 13. 8. 2013
- 6Počítačové službyod 13. 8. 2013
- 7Leasingová činnosť v rozsahu voľnej živnostiod 13. 8. 2013
- 8Reklamné a marketingové službyod 13. 8. 2013
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 8. 2013
- 10Faktoring a forfaitingod 13. 8. 2013
- 11Prípravné práce k realizácii stavbyod 13. 8. 2013
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 13. 8. 2013
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 13. 8. 2013
- 14Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 13. 8. 2013
- 15Prieskum trhu a verejnej mienkyod 13. 8. 2013
- 16Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 13. 8. 2013
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 13. 8. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47335874
- RÚZ ID
- 1502355
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 8. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat3 613 144 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 26. 7. 2017Zmena sídlaMýtna 48, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 20. 12. 2016Registrácia platcu DPHSK2023832041
- 28. 10. 2016Zmena obchodného mena→ CC INFRA, s.r.o.
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 13. 8. 2013Zmena obchodného mena→ CC KAPPA, s. r. o.
- 13. 8. 2013Zmena sídlaPalisády 47, Bratislava