Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

REFYTOS s.r.o.

aktívna
Zámocká 3, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2015)21 tis. €
44,2 %vs 2014
Zisk (2015)-3 tis. €
195,1 %vs 2014
Vlastné imanie (2015)2 tis. €
55,7 %vs 2014
Zadlženosť (2015)57 %
5,1 %Strednávs 2014
ROE (2015)-125.8 %
314,7 %Stratavs 2014

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 44 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 20/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku negatívnej ziskovosti.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (21 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -44 % medziročne
Tržby
21 tis. €
−44,2 %vs. 2014
Pokles tržieb
Čistý zisk
-3 tis. €
−195,1 %vs. 2014
Zhoršenie výsledku
Aktíva
5 tis. €
−58,9 %vs. 2014
Pokles aktív
Vlastné imanie
2 tis. €
−55,7 %vs. 2014
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
20zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku negatívnej ziskovosti.

Kľúčové ukazovatele (2015)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-7,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)-54,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-125,8 %
  • Zadlženosť57 %
  • Kapitálová primeranosť43,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (21 tis. €), je dlhodobo stratová.
20/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -13.25
  • netIncome: -2 831
  • revenue: 21 371
  • prevNetIncome: 2 978
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 43.21
  • equity: 2 250
  • assets: 5 207
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 56.79
  • equity: 2 250
  • assets: 5 207
Rast6 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -3.93
  • revenueYoY: -44.17
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -7.69
  • netMargin: -13.25
  • ebitda: -1 643
  • revenue: 21 371
Altman Z''-Score-1.88Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.85aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-1.72aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-1.80aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.80presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -54.37 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -54.37 % vs. predchádzajúce 23.53 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 56.79 % vs. predchádzajúce 59.85 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 4.10× vs. predchádzajúce 3.02×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -13.25 % vs. predchádzajúca 7.78 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 43.21 % vs. predchádzajúca 40.15 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 59 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • ROE -126 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (2250 €) — nereprezentatívne.
  • Mikrofirma (tržby 21371 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 44 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -13.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 43 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2015)
Položka20152014Zmena
Tržby21 tis. €38 tis. €−44,2 %
EBITDA-2 tis. €4 tis. €−138,4 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-1 tis. €4 tis. €−138,4 %
Čistý zisk-3 tis. €3 tis. €−195,1 %
Aktíva5 tis. €13 tis. €−58,9 %
Vlastné imanie2 tis. €5 tis. €−55,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
7. 9. 2013
Sídlo
Zámocká 3, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 7. 9. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
  • 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby