Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

QUEENcare, s.r.o.

aktívna
Záhradnícka 46A, 82108, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2017)45 tis. €
324,6 %vs 2016
Zisk (2017)2 tis. €
116,8 %vs 2016
Vlastné imanie (2017)-79 tis. €
2,3 %vs 2016
Zadlženosť (2017)1898 %
166,4 %Vysokávs 2016
ROE (2017)-2.3 %
117,2 %Stratavs 2016

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 325 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 21/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (45 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Ziskováčistá marža 4 %
Silný rasttržby +325 % medziročne
Tržby
45 tis. €
+324,6 %vs. 2016
Trvalý rast
Čistý zisk
2 tis. €
+116,8 %vs. 2016
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
4 tis. €
−66,7 %vs. 2016
Pokles aktív
Vlastné imanie
-79 tis. €
+2,3 %vs. 2016
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
21zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2017)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža6,5 %
  • ROA (návratnosť aktív)41,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť1898 %
  • Kapitálová primeranosť-1797,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (45 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
21/ 100Riziková
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 4.10
  • netIncome: 1 844
  • revenue: 44 922
  • prevNetIncome: -10 995
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -1 797,805
  • equity: -79 445
  • assets: 4 419
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 1 897,805
  • equity: -79 445
  • assets: 4 419
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 58.48
  • revenueYoY: 324.63
  • validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 6.52
  • netMargin: 4.10
  • ebitda: 2 927
  • revenue: 44 922
Altman Z''-Score-94.89Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-35.38aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-62.30aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.723.78aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.99presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 41.73 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 41.73 % vs. predchádzajúce -82.83 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 1897.80 % vs. predchádzajúce 712.39 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 10.17× vs. predchádzajúce 0.80×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.10 % vs. predchádzajúca -103.93 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -1797.80 % vs. predchádzajúca -612.39 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 67 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 44922 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Tržby +325 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 325 % na 45 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 4.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Pozitívne

    ROA 41.7 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2017)
Položka20172016Zmena
Tržby45 tis. €11 tis. €+324,6 %
EBITDA3 tis. €-9 tis. €+133,4 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)3 tis. €-8 tis. €+133,4 %
Čistý zisk2 tis. €-11 tis. €+116,8 %
Aktíva4 tis. €13 tis. €−66,7 %
Vlastné imanie-79 tis. €-81 tis. €+2,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
3. 10. 2013
Sídlo
Záhradnícka 46A, 82108, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 3. 10. 2013Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
  • 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby