LANTUM s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 131985 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 32/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (3,2 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 12. 2013
- Sídlo
- Lermontovova 3, 81105, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža3,3 %
- ROA (návratnosť aktív)6,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)92,7 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť6,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.747netIncome: 23 675revenue: 3 170 037prevNetIncome: 1 129
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.47equity: 25 548assets: 394 911
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.53equity: 25 548assets: 394 911
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 498.72revenueYoY: 131 984,875validHistoryYears: 5.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.35netMargin: 0.747ebitda: 106 091revenue: 3 170 037
Altman Z''-Score1.86Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.13 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.53 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.00 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.00 % vs. predchádzajúce 31.51 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.53 % vs. predchádzajúce 47.73 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 8.03× vs. predchádzajúce 0.67×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.75 % vs. predchádzajúca 47.04 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.47 % vs. predchádzajúca 52.27 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +131985 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 131985 % na 3.2 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 2400 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,2 mil. € | 2 tis. € | +1320× |
| EBITDA | 106 tis. € | 1 tis. € | +92× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 95 tis. € | 1 tis. € | +92× |
| Čistý zisk | 24 tis. € | 1 tis. € | +20× |
| Aktíva | 395 tis. € | 4 tis. € | +109× |
| Vlastné imanie | 26 tis. € | 2 tis. € | +13× |
- 10. 12. 2013Založenie spoločnosti
- 20. 5. 2023Zmena sídla
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.5%
- Cudzie zdroje93.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 3,2 mil. € | 395 tis. € | 26 tis. € | 106 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 683 € | 744 € | — | — | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 683 € | 744 € | -48 € | -97 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 734 € | 842 € | -816 € | -901 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 22 tis. € | 2 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 22 tis. € | 22 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 5 tis. € | 186 € | 62 € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 2 tis. € | 1 tis. € | 291 € | -4 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla20. 5. 2023 → 30. 10. 2023
Stöcklova 77/32, Bardejov
- Zmena sídla17. 11. 2021 → 19. 5. 2023
Mlynská 692/1, Stropkov
- Založenie spoločnosti10. 12. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena10. 12. 2013 → 19. 5. 2023
HorBel s.r.o.
- Zmena sídla10. 12. 2013 → 16. 11. 2021
Kučín 54, Kurima
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47571527
- RÚZ ID
- 1519953
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 12. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 20. 5. 2023Zmena sídlaStöcklova 77/32, Bardejov
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat3 170 037 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 17. 11. 2021Zmena sídlaMlynská 692/1, Stropkov
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 10. 12. 2013Zmena obchodného mena→ HorBel s.r.o.
- 10. 12. 2013Zmena sídlaKučín 54, Kurima