The Golden Company, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -3.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (723 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 1. 2014
- Sídlo
- Tallerova 4, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža1,4 %
- ROA (návratnosť aktív)1,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,2 %
- Zadlženosť86 %
- Kapitálová primeranosť14,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.16netIncome: 8 408revenue: 723 495prevNetIncome: -8 721
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 14.26equity: 74 886assets: 525 166
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 85.74equity: 74 886assets: 525 166
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 75.34revenueYoY: -3.36validHistoryYears: 7.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.42netMargin: 1.16ebitda: 10 241revenue: 723 495
Altman Z''-Score0.52Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.28 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.11 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.17 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.60 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.60 % vs. predchádzajúce -2.27 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 85.74 % vs. predchádzajúce 82.66 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.38× vs. predchádzajúce 1.95×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.16 % vs. predchádzajúca -1.16 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 14.26 % vs. predchádzajúca 17.34 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 1.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 14 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 723 tis. € | 749 tis. € | −3,4 % |
| EBITDA | 10 tis. € | -8 tis. € | +228,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 9 tis. € | -7 tis. € | +228,1 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | -9 tis. € | +196,4 % |
| Aktíva | 525 tis. € | 383 tis. € | +37,0 % |
| Vlastné imanie | 75 tis. € | 66 tis. € | +12,6 % |
- 1. 1. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie14.3%
- Cudzie zdroje85.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 723 tis. € | 525 tis. € | 75 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 749 tis. € | 383 tis. € | 66 tis. € | -8 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 716 tis. € | 209 tis. € | 75 tis. € | 420 € | 215 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 14 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | -96 € | -1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1 tis. € | 14 tis. € | 12 tis. € | -6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 2 tis. € | 19 tis. € | 17 tis. € | 1 tis. € | 193 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 25 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena8. 2. 2018 → 29. 9. 2021
Košík, s. r. o.
- Zmena obchodného mena15. 12. 2017 → 7. 2. 2018
DECENT - TRADE, s. r. o.
- Zmena sídla15. 12. 2017 → 7. 2. 2018
Lúčna 197/80, Sebedražie
- Založenie spoločnosti1. 1. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 1. 2014 → 14. 12. 2017
RH12 s. r. o.
- Zmena sídla1. 1. 2014 → 14. 12. 2017
Soblahovská 1106/19, Trenčín
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47583941
- RÚZ ID
- 1529706
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 1. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat748 615 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 8. 2. 2018Zmena obchodného mena→ Košík, s. r. o.
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 15. 12. 2017Zmena obchodného mena→ DECENT - TRADE, s. r. o.
- 15. 12. 2017Zmena sídlaLúčna 197/80, Sebedražie
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 1. 1. 2014Zmena obchodného mena→ RH12 s. r. o.
- 1. 1. 2014Zmena sídlaSoblahovská 1106/19, Trenčín