GASTRO PARADISE s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 229 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 81/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (164 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 5. 2014
- Sídlo
- Hviezdoslavovo námestie 14, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža29,0 %
- ROA (návratnosť aktív)39,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)110,6 %
- Zadlženosť64 %
- Kapitálová primeranosť35,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 19.58netIncome: 32 155revenue: 164 210prevNetIncome: -7 848
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 35.80equity: 29 071assets: 81 208
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 64.20equity: 29 071assets: 81 208
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 229.08validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 29.00netMargin: 19.58ebitda: 47 613revenue: 164 210
Altman Z''-Score5.61Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.70 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.97 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.35 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.59 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 39.60 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 39.60 % vs. predchádzajúce -38.98 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 64.20 % vs. predchádzajúce 115.32 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.02× vs. predchádzajúce 2.48×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 19.58 % vs. predchádzajúca -15.73 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 35.80 % vs. predchádzajúca -15.32 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 111 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (29071 €) — nereprezentatívne.
- Tržby +229 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 229 % na 164 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 19.6 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.20 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 29.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 36 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2016 | 2015 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 164 tis. € | 50 tis. € | +229,1 % |
| EBITDA | 48 tis. € | -6 tis. € | +888,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 43 tis. € | -5 tis. € | +888,4 % |
| Čistý zisk | 32 tis. € | -8 tis. € | +509,7 % |
| Aktíva | 81 tis. € | 20 tis. € | +303,4 % |
| Vlastné imanie | 29 tis. € | -3 tis. € | +10× |
- 6. 5. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2016Štruktúra financovania
- Vlastné imanie35.8%
- Cudzie zdroje64.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016aktuálny | Riadna | 164 tis. € | 81 tis. € | 29 tis. € | 48 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 50 tis. € | 20 tis. € | -3 tis. € | -6 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -176 € | -236 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 5. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2016aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47678119
- RÚZ ID
- 1546521
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 5. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat164 210 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna