Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Vaugirard Trading s. r. o.

aktívna
Boženy Němcovej 8, 81104, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2017)3 tis. €
Zisk (2017)2 tis. €
282,8 %vs 2016
Vlastné imanie (2017)5 tis. €
43,5 %vs 2016
Zadlženosť (2017)91 %
156,6 %Vysokávs 2016
ROE (2017)30.3 %
227,4 %Výbornévs 2016

Kľúčové insighty

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 56/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (3 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.

Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 91 % aktív
Vysoká ziskovosťčistá marža 61 %
Tržby
3 tis. €
vs. 2016
Čistý zisk
2 tis. €
+282,8 %vs. 2016
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
55 tis. €
+893,2 %vs. 2016
Mierny rast
Vlastné imanie
5 tis. €
+43,5 %vs. 2016
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
56zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2017)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža100,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)2,8 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)30,3 %
  • Zadlženosť91 %
  • Kapitálová primeranosť9,3 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (3 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
56/ 100Stabilná
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 61.17
  • netIncome: 1 561
  • revenue: 2 552
  • prevNetIncome: -854.00
Kapitál3 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 9.34
  • equity: 5 149
  • assets: 55 103
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 90.66
  • equity: 5 149
  • assets: 55 103
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY:
  • validHistoryYears: 1.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 100.00
  • netMargin: 61.17
  • ebitda: 2 552
  • revenue: 2 552
Altman Z''-Score0.57Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.18aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.01aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.26aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.11presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 2.83 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.83 % vs. predchádzajúce -15.39 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 90.66 % vs. predchádzajúce 35.33 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 9.34 % vs. predchádzajúca 64.67 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 2552 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby za 2017: 2552 €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).

  • Pozitívne

    Čistá marža 61.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.61 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 100.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2017)
Položka20172016Zmena
Tržby3 tis. €
EBITDA3 tis. €
Prevádzkový výsledok (EBIT)2 tis. €
Čistý zisk2 tis. €-854 €+282,8 %
Aktíva55 tis. €6 tis. €+893,2 %
Vlastné imanie5 tis. €4 tis. €+43,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
11. 3. 2014
Sídlo
Boženy Němcovej 8, 81104, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 11. 3. 2014Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
  • 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby