BGRM 2 s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 63 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 8/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (299 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
- EBITDA marža-11,1 %
- ROA (návratnosť aktív)-27,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-1665,6 %
- Zadlženosť98 %
- Kapitálová primeranosť1,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -11.46netIncome: -34 244revenue: 298 714prevNetIncome: 25 143
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.67equity: 2 056assets: 123 011
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.33equity: 2 056assets: 123 011
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 38.36revenueYoY: -63.02validHistoryYears: 6.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -11.11netMargin: -11.46ebitda: -33 191revenue: 298 714
Altman Z''-Score-1.57Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.03 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.08 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.54 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -27.84 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -27.84 % vs. predchádzajúce 11.33 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.33 % vs. predchádzajúce 83.64 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.43× vs. predchádzajúce 3.64×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -11.46 % vs. predchádzajúca 3.11 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.67 % vs. predchádzajúca 16.36 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 45 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE -1666 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (2056 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 63 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -11.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 2 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 299 tis. € | 808 tis. € | −63,0 % |
| EBITDA | -33 tis. € | 35 tis. € | −195,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -30 tis. € | 31 tis. € | −195,9 % |
| Čistý zisk | -34 tis. € | 25 tis. € | −236,2 % |
| Aktíva | 123 tis. € | 222 tis. € | −44,6 % |
| Vlastné imanie | 2 tis. € | 36 tis. € | −94,3 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 8. 2014
- Sídlo
- Laurinská 3, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Štatutárny orgán
- —
- 16. 8. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie1.7%
- Cudzie zdroje98.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 299 tis. € | 123 tis. € | 2 tis. € | -33 tis. € | -34 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 808 tis. € | 222 tis. € | 36 tis. € | 35 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 581 tis. € | 263 tis. € | 11 tis. € | -4 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 839 tis. € | 211 tis. € | 24 tis. € | 45 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 279 tis. € | 59 tis. € | -6 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 59 tis. € | 15 tis. € | -16 tis. € | -21 tis. € | -21 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 8. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47879157
- RÚZ ID
- 1556473
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 8. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat838 712 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna