DS&F Future s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 27 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (4,8 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 10. 2014
- Sídlo
- Nám. SNP 13, 81106, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža1,2 %
- ROA (návratnosť aktív)2,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)25,7 %
- Zadlženosť89 %
- Kapitálová primeranosť11,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.923netIncome: 44 322revenue: 4 802 556prevNetIncome: 44 111
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 11.18equity: 172 198assets: 1 540 887
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 88.82equity: 172 198assets: 1 540 887
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 49.37revenueYoY: -26.95validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.24netMargin: 0.923ebitda: 59 364revenue: 4 802 556
Altman Z''-Score1.32Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.22 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.75 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.22 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.88 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.88 % vs. predchádzajúce 2.84 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 88.82 % vs. predchádzajúce 87.28 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.12× vs. predchádzajúce 4.23×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.92 % vs. predchádzajúca 0.67 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 11.18 % vs. predchádzajúca 12.72 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 27 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 11 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4,8 mil. € | 6,6 mil. € | −26,9 % |
| EBITDA | 59 tis. € | 64 tis. € | −6,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 53 tis. € | 57 tis. € | −6,8 % |
| Čistý zisk | 44 tis. € | 44 tis. € | +0,5 % |
| Aktíva | 1,5 mil. € | 1,6 mil. € | −0,9 % |
| Vlastné imanie | 172 tis. € | 198 tis. € | −12,9 % |
- 30. 10. 2014Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie11.2%
- Cudzie zdroje88.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 4,8 mil. € | 1,5 mil. € | 172 tis. € | 59 tis. € | 44 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 6,6 mil. € | 1,6 mil. € | 198 tis. € | 64 tis. € | 44 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 5,2 mil. € | 1,7 mil. € | 188 tis. € | 71 tis. € | 41 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,5 mil. € | 800 tis. € | 147 tis. € | 15 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,2 mil. € | 569 tis. € | 143 tis. € | 265 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,2 mil. € | 516 tis. € | 141 tis. € | 43 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,6 mil. € | 571 tis. € | 127 tis. € | 22 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 330 tis. € | 348 tis. € | 113 tis. € | 139 tis. € | 108 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 236 tis. € | 185 tis. € | 42 tis. € | 37 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 130 tis. € | 129 tis. € | 53 tis. € | 59 tis. € | 48 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 10. 2014
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla30. 10. 2014 → 31. 1. 2019
Špitálska 53, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb osobného charakteruod 1. 2. 2019
- 2Prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 2. 2019
- 3Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 1. 2. 2019
- 4Prenájom hnuteľných vecíod 1. 2. 2019
- 5Informačná činnosťod 1. 2. 2019
- 6Čistiace a upratovacie službyod 1. 2. 2019
- 7Administratívne službyod 1. 2. 2019
- 8Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 2. 2019
- 9Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 1. 2. 2019
- 10Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 1. 2. 2019
- 11Kuriérske službyod 1. 2. 2019
- 12Odevná výrobaod 1. 2. 2019
- 13Výroba obuvi a komponentov obuvi s výnimkou ortopedickej obuviod 1. 2. 2019
- 14Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 1. 2. 2019
- 15Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 1. 2. 2019
- 16Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 2. 2019
- 17Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 2. 2019
- 18Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 2. 2019
- 19Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 1. 2. 2019
- 20Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 2. 2019
- 21Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 1. 2. 2019
- 22Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 1. 2. 2019
- 23Počítačové službyod 1. 2. 2019
- 24Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľnej živnostiod 1. 2. 2019
- 25Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 1. 2. 2019
- 26Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 1. 2. 2019
- 27Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 1. 2. 2019
- 28Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 10. 2014
- 29Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 30. 10. 2014
- 30Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 30. 10. 2014
- 31Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 30. 10. 2014
- 32Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 10. 2014
- 33Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 30. 10. 2014
- 34Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 10. 2014
- 35Reklamné a marketingové službyod 30. 10. 2014
- 36Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 30. 10. 2014
- 37Výroba čerpadiel, kompresorov, ventilov a armatúrod 30. 10. 2014
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/47930357
- RÚZ ID
- 1563388
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 10. 2014Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat6 574 303 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 24. 2. 2017Registrácia platcu DPHSK2024152449
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 30. 10. 2014Zmena sídlaŠpitálska 53, Bratislava