Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Esthetic Dentline s. r. o.

aktívna
Lazaretská 2407/29, 81109, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2025)58 tis. €
40,2 %vs 2024
Zisk (2025)-12 tis. €
153,8 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)7 tis. €
85,6 %vs 2024
Zadlženosť (2025)54 %
181,9 %Strednávs 2024
ROE (2025)-174.4 %
474,0 %Stratavs 2024

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 40 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 31/100

Hlavnou slabinou je ziskovosť.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (58 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -40 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
3. 3. 2015
Sídlo
Lazaretská 2407/29, 81109, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-19,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)-80,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-174,4 %
  • Zadlženosť54 %
  • Kapitálová primeranosť46,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (58 tis. €), je dlhodobo stratová.
31/ 100Slabá
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -21.34
  • netIncome: -12 417
  • revenue: 58 174
  • prevNetIncome: 23 097
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 46.23
  • equity: 7 120
  • assets: 15 402
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 53.77
  • equity: 7 120
  • assets: 15 402
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 9.89
  • revenueYoY: -40.18
  • validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -19.78
  • netMargin: -21.34
  • ebitda: -11 506
  • revenue: 58 174
Altman Z''-Score4.35Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.91aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.266.81aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-4.27aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.90presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -80.62 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -80.62 % vs. predchádzajúce 37.73 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 53.77 % vs. predchádzajúce 19.07 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 3.78× vs. predchádzajúce 1.59×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -21.34 % vs. predchádzajúca 23.75 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 46.23 % vs. predchádzajúca 80.93 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 75 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • ROE -174 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (7120 €) — nereprezentatívne.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 40 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -21.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 46 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby58 tis. €97 tis. €−40,2 %
EBITDA-12 tis. €30 tis. €−138,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-10 tis. €27 tis. €−138,9 %
Čistý zisk-12 tis. €23 tis. €−153,8 %
Aktíva15 tis. €61 tis. €−74,8 %
Vlastné imanie7 tis. €50 tis. €−85,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 3. 3. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby