Meja, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 428 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 59/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (2,0 mil. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 3. 2015
- Sídlo
- Pražská 3222/11, 81104, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža0,1 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-0,0 %
- Zadlženosť0 %
- Kapitálová primeranosť99,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.002netIncome: -36.00revenue: 1 974 858prevNetIncome: 1 670
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 99.50equity: 6 319 256assets: 6 350 916
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 0.499equity: 6 319 256assets: 6 350 916
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1 245,913revenueYoY: 428.07validHistoryYears: 4.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.127netMargin: -0.002ebitda: 2 514revenue: 1 974 858
Altman Z''-Score211.54Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.96 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.00 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.00 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 209.58 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.00 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.00 % vs. predchádzajúce 1.39 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 0.50 % vs. predchádzajúce 25.94 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.31× vs. predchádzajúce 3.12×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.00 % vs. predchádzajúca 0.45 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 99.50 % vs. predchádzajúca 74.06 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +428 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 428 % na 2.0 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 100 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 7022 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,0 mil. € | 374 tis. € | +428,1 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 4 tis. € | −40,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 4 tis. € | −40,1 % |
| Čistý zisk | -36 € | 2 tis. € | −102,2 % |
| Aktíva | 6,4 mil. € | 120 tis. € | +52× |
| Vlastné imanie | 6,3 mil. € | 89 tis. € | +70× |
- 19. 3. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie99.5%
- Cudzie zdroje0.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 2,0 mil. € | 6,4 mil. € | 6,3 mil. € | 3 tis. € | -36 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 374 tis. € | 120 tis. € | 89 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 80 tis. € | 65 tis. € | 57 tis. € | 3 tis. € | -272 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 810 € | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 3. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48090891
- RÚZ ID
- 1585411
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 3. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat1 974 858 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna