Best Cocktail Bar, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 55 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 61/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (96 tis. €).
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža5,5 %
- ROA (návratnosť aktív)0,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,7 %
- Zadlženosť52 %
- Kapitálová primeranosť48,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.60netIncome: 1 535revenue: 95 762prevNetIncome: 49 319
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 48.12equity: 89 410assets: 185 807
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 51.88equity: 89 410assets: 185 807
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 25.30revenueYoY: -55.12validHistoryYears: 9.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.46netMargin: 1.60ebitda: 5 231revenue: 95 762
Altman Z''-Score3.44Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.95 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.36 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.16 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.97 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.83 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.83 % vs. predchádzajúce 25.39 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 51.88 % vs. predchádzajúce 54.76 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.52× vs. predchádzajúce 1.10×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.60 % vs. predchádzajúca 23.12 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 48.12 % vs. predchádzajúca 45.24 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 55 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 1.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 48 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 96 tis. € | 213 tis. € | −55,1 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 66 tis. € | −92,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 60 tis. € | −92,1 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 49 tis. € | −96,9 % |
| Aktíva | 186 tis. € | 194 tis. € | −4,3 % |
| Vlastné imanie | 89 tis. € | 88 tis. € | +1,7 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 5. 2015
- Sídlo
- Laurinská 3, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 12. 5. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie48.1%
- Cudzie zdroje51.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 96 tis. € | 186 tis. € | 89 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 213 tis. € | 194 tis. € | 88 tis. € | 66 tis. € | 49 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 171 tis. € | 127 tis. € | 39 tis. € | 46 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 117 tis. € | 85 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 179 tis. € | 56 tis. € | 3 tis. € | 23 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 135 tis. € | 23 tis. € | -20 tis. € | -4 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 124 tis. € | 34 tis. € | -16 tis. € | -15 tis. € | -17 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 60 tis. € | 20 tis. € | 1 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 16 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | -1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena19. 8. 2015 → 7. 6. 2016
MJK company s. r. o.
- Zmena sídla19. 8. 2015 → 7. 6. 2016
Rovniankova 4, Bratislava-Petržalka
- Založenie spoločnosti12. 5. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena12. 5. 2015 → 18. 8. 2015
LISBACK s. r. o.
- Zmena sídla12. 5. 2015 → 18. 8. 2015
Pekárska 14, Trnava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 5. 2015
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 5. 2015
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 5. 2015
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 12. 5. 2015
- 5Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 12. 5. 2015
- 6Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 5. 2015
- 7Reklamné a marketingové službyod 12. 5. 2015
- 8Prieskum trhu a verejnej mienkyod 12. 5. 2015
- 9Vedenie účtovníctvaod 12. 5. 2015
- 10Administratívne službyod 12. 5. 2015
- 11Počítačové službyod 12. 5. 2015
- 12Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 12. 5. 2015
- 13Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 12. 5. 2015
- 14Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 12. 5. 2015
- 15Prevádzkovanie výdajne stravyod 12. 5. 2015
- 16Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 12. 5. 2015
- 17Prenájom hnuteľných vecíod 12. 5. 2015
- 18Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 5. 2015
- 19Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 12. 5. 2015
- 20Čistiace a upratovacie službyod 12. 5. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48140287
- RÚZ ID
- 1589712
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 5. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat213 355 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 19. 8. 2015Zmena obchodného mena→ MJK company s. r. o.
- 19. 8. 2015Zmena sídlaRovniankova 4, Bratislava-Petržalka
- 12. 5. 2015Zmena obchodného mena→ LISBACK s. r. o.
- 12. 5. 2015Zmena sídlaPekárska 14, Trnava