Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

SUNRISE EUROPE s. r. o.

aktívna
Špitálska 53, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
bývalá registrácia podľa §7a, od 30. 11. 2015
spoločnosť s ručením obmedzenýmBývalý platca DPH
Tržby (2018)277 tis. €
80,3 %vs 2017
Zisk (2018)984 €
134,8 %vs 2017
Vlastné imanie (2018)17 tis. €
6,3 %vs 2017
Zadlženosť (2018)99 %
0,1 %Vysokávs 2017
ROE (2018)5.9 %
121,0 %Dobrévs 2017

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 80 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 11/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (277 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 1 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 99 % aktív
Pokles tržiebtržby -80 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
7. 7. 2015
Sídlo
Špitálska 53, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2018)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-0,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)0,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)5,9 %
  • Zadlženosť99 %
  • Kapitálová primeranosť1,1 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (277 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
11/ 100Riziková
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.355
  • netIncome: 984.00
  • revenue: 276 865
  • prevNetIncome: 419.00
Kapitál1 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 1.11
  • equity: 16 660
  • assets: 1 506 724
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 98.89
  • equity: 16 660
  • assets: 1 506 724
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -29.21
  • revenueYoY: -80.27
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -0.159
  • netMargin: 0.355
  • ebitda: -441.00
  • revenue: 276 865
Altman Z''-Score0.06Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.02aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.03aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.00aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.01presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 0.07 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.07 % vs. predchádzajúce 0.03 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 98.89 % vs. predchádzajúce 98.95 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.18× vs. predchádzajúce 0.94×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.36 % vs. predchádzajúca 0.03 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.11 % vs. predchádzajúca 1.05 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 80 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Info

    Čistá marža len 0.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2018)
Položka20182017Zmena
Tržby277 tis. €1,4 mil. €−80,3 %
EBITDA-441 €-23 tis. €+98,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-397 €-21 tis. €+98,1 %
Čistý zisk984 €419 €+134,8 %
Aktíva1,5 mil. €1,5 mil. €+0,6 %
Vlastné imanie17 tis. €16 tis. €+6,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
1 osobav štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 7. 7. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
  • 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby