SIRIUS Realitná kancelária s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 75 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 29/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (59 tis. €), je dlhodobo stratová.
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
- EBITDA marža0,9 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-5,6 %
- Zadlženosť72 %
- Kapitálová primeranosť27,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2.10netIncome: -1 238revenue: 58 894prevNetIncome: 734.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 27.82equity: 21 984assets: 79 035
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 72.18equity: 21 984assets: 79 035
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -4.95revenueYoY: -75.47validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.893netMargin: -2.10ebitda: 526.00revenue: 58 894
Altman Z''-Score1.69Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.55 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.70 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.40 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.57 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.57 % vs. predchádzajúce 1.15 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 72.18 % vs. predchádzajúce 63.65 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.75× vs. predchádzajúce 3.76×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2.10 % vs. predchádzajúca 0.31 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 27.82 % vs. predchádzajúca 36.35 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 75 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 28 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 59 tis. € | 240 tis. € | −75,5 % |
| EBITDA | 526 € | 3 tis. € | −82,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 473 € | 3 tis. € | −82,6 % |
| Čistý zisk | -1 tis. € | 734 € | −268,7 % |
| Aktíva | 79 tis. € | 64 tis. € | +23,7 % |
| Vlastné imanie | 22 tis. € | 23 tis. € | −5,3 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 7. 2015
- Sídlo
- Poľská 2714/2, 81107, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 3. 7. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie27.8%
- Cudzie zdroje72.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 59 tis. € | 79 tis. € | 22 tis. € | 526 € | -1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 240 tis. € | 64 tis. € | 23 tis. € | 3 tis. € | 734 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 466 tis. € | 87 tis. € | 22 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 353 tis. € | 110 tis. € | 18 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 58 tis. € | 131 tis. € | 17 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 159 tis. € | 63 tis. € | 14 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 59 tis. € | 23 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 20 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | -8 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 250 tis. € | 15 tis. € | 14 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 93 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla13. 10. 2018 → 10. 2. 2020
Fialkové údolie 25, Bratislava
- Založenie spoločnosti3. 7. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena3. 7. 2015 → 10. 2. 2020
RESIDENCE SALES, s. r. o.
- Zmena sídla3. 7. 2015 → 12. 10. 2018
Dunajská 8, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Spospredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 11. 2. 2020
- 2Čistiace a upratovacie službyod 11. 2. 2020
- 3Sťahovacie službyod 11. 2. 2020
- 4Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 11. 2. 2020
- 5Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 11. 2. 2020
- 6Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 11. 2. 2020
- 7Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 11. 2. 2020
- 8Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 11. 2. 2020
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 2. 2020
- 10Prenájom hnuteľných vecíod 11. 2. 2020
- 11Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 11. 2. 2020
- 12Záložneod 11. 2. 2020
- 13Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 11. 2. 2020
- 14Faktoring a forfaitingod 11. 2. 2020
- 15Finančný lízingod 11. 2. 2020
- 16Prieskum trhu a verejnej mienkyod 11. 2. 2020
- 17Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 11. 2. 2020
- 18Administratívné službyod 11. 2. 2020
- 19Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 11. 2. 2020
- 20Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 11. 2. 2020
- 21Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 11. 2. 2020
- 22Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 11. 2. 2020
- 23Fotografické službyod 11. 2. 2020
- 24Dizajnérske činnostiod 11. 2. 2020
- 25Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 3. 7. 2015
- 26Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 3. 7. 2015
- 27Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 7. 2015
- 28Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 7. 2015
- 29Reklamné a marketingové službyod 3. 7. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48203459
- RÚZ ID
- 1595248
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 7. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat466 329 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 13. 10. 2018Zmena sídlaFialkové údolie 25, Bratislava
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 28. 10. 2015Registrácia platcu DPHSK2120104481
- 3. 7. 2015Zmena obchodného mena→ RESIDENCE SALES, s. r. o.
- 3. 7. 2015Zmena sídlaDunajská 8, Bratislava