PROCON SLOVAKIA s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 47 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 42/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (495 tis. €), zadlženosť je vysoká.
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
- EBITDA marža2,0 %
- ROA (návratnosť aktív)0,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,0 %
- Zadlženosť77 %
- Kapitálová primeranosť23,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.910netIncome: 4 501revenue: 494 859prevNetIncome: 22 465
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 23.29equity: 113 144assets: 485 784
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 76.71equity: 113 144assets: 485 784
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 5.59revenueYoY: 47.03validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.96netMargin: 0.910ebitda: 9 679revenue: 494 859
Altman Z''-Score1.15Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.46 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.26 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.11 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.32 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.93 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.93 % vs. predchádzajúce 9.81 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 76.71 % vs. predchádzajúce 61.01 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.02× vs. predchádzajúce 1.47×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.91 % vs. predchádzajúca 6.67 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 23.29 % vs. predchádzajúca 38.99 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 47 % na 495 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 495 tis. € | 337 tis. € | +47,0 % |
| EBITDA | 10 tis. € | 28 tis. € | −65,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 9 tis. € | 25 tis. € | −65,1 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 22 tis. € | −80,0 % |
| Aktíva | 486 tis. € | 229 tis. € | +112,1 % |
| Vlastné imanie | 113 tis. € | 89 tis. € | +26,7 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 6. 2015
- Sídlo
- Tichá 36, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 18. 6. 2015Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie23.3%
- Cudzie zdroje76.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 495 tis. € | 486 tis. € | 113 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 337 tis. € | 229 tis. € | 89 tis. € | 28 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 382 tis. € | 580 tis. € | 67 tis. € | 26 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 519 tis. € | 462 tis. € | 51 tis. € | -106 tis. € | -110 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 375 tis. € | 444 tis. € | 161 tis. € | 23 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 397 tis. € | 417 tis. € | 144 tis. € | 23 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 215 tis. € | 199 tis. € | 125 tis. € | 31 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 424 tis. € | 217 tis. € | 96 tis. € | 43 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 259 tis. € | 101 tis. € | 57 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 303 tis. € | 184 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | 444 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla10. 11. 2015 → 5. 4. 2016
Košická 52/A, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Založenie spoločnosti18. 6. 2015
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla18. 6. 2015 → 9. 11. 2015
Toplianska 14, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Skladovanie a uskladňovanieod 10. 11. 2015
- 2Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 10. 11. 2015
- 3Poskytovanie organizačno-technických a informačných služieb v dopraveod 10. 11. 2015
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 18. 6. 2015
- 5Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 18. 6. 2015
- 6Reklamné a marketingové službyod 18. 6. 2015
- 7Prieskum trhu a verejnej mienkyod 18. 6. 2015
- 8Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 18. 6. 2015
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 18. 6. 2015
- 10Počítačové službyod 18. 6. 2015
- 11Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 18. 6. 2015
- 12Faktoring a forfaitingod 18. 6. 2015
- 13Administratívne službyod 18. 6. 2015
- 14Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 18. 6. 2015
- 15Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 6. 2015
- 16Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 18. 6. 2015
- 17Sťahovacie službyod 18. 6. 2015
- 18Kuriérske službyod 18. 6. 2015
- 19Vydavateľská činnosťod 18. 6. 2015
- 20Finančný leasingod 18. 6. 2015
- 21Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 18. 6. 2015
- 22Vedenie účtovníctvaod 18. 6. 2015
- 23Výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 18. 6. 2015
- 24Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 18. 6. 2015
- 25Poskytovanie služieb informátoraod 18. 6. 2015
- 26Verejné obstarávanieod 18. 6. 2015
- 27Poskytovanie služieb vedenia cudzieho motorového vozidlaod 18. 6. 2015
- 28Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 18. 6. 2015
- 29Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 18. 6. 2015
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/48204595
- RÚZ ID
- 1594936
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 6. 2015Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat518 605 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 10. 11. 2015Zmena sídlaKošická 52/A, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 9. 10. 2015Registrácia platcu DPHSK2120087673
- 18. 6. 2015Zmena sídlaToplianska 14, Bratislava