Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Joudy for Industry and Commerce, s. r. o.

aktívna
Grösslingova 2481/16, 81109, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
bývalá registrácia podľa §7a, od 21. 3. 2017spoločnosť s ručením obmedzenýmBývalý platca DPH
Tržby (2018)10 tis. €
Zisk (2018)439 €
144,2 %vs 2017
Vlastné imanie (2018)18 tis. €
0,2 %vs 2017
Zadlženosť (2018)-671 %
91×Nízkavs 2017
ROE (2018)2.4 %
144,3 %Slabévs 2017

Kľúčové insighty

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 48/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (10 tis. €), je zisková.

Ziskováčistá marža 4 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 771 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len -671 % aktív
Tržby
10 tis. €
vs. 2017
Čistý zisk
439 €
+144,2 %vs. 2017
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
2 tis. €
−86,1 %vs. 2017
Pokles aktív
Vlastné imanie
18 tis. €
−0,2 %vs. 2017
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
48zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2018)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža6,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)18,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)2,4 %
  • Zadlženosť-671 %
  • Kapitálová primeranosť770,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (10 tis. €), je zisková.
48/ 100Stabilná
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 4.39
  • netIncome: 439.00
  • revenue: 10 000
  • prevNetIncome: -993.00
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 770.86
  • equity: 18 254
  • assets: 2 368
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: -670.86
  • equity: 18 254
  • assets: 2 368
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY:
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 6.72
  • netMargin: 4.39
  • ebitda: 672.00
  • revenue: 10 000
Altman Z''-Score46.20Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.5615.17aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.2618.91aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.62aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0510.50presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 18.54 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 18.54 % vs. predchádzajúce -5.82 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť -670.86 % vs. predchádzajúce -7.28 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 770.86 % vs. predchádzajúca 107.28 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 86 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 10000 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • X4 (Equity / Total Liabilities) — firma má nulové alebo záporné záväzky, X4 capped na 10.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby za 2018: 10 tis. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).

  • Info

    Čistá marža len 4.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 771 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Pozitívne

    ROA 18.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2018)
Položka20182017Zmena
Tržby10 tis. €
EBITDA672 €-896 €+175,0 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)605 €-806 €+175,0 %
Čistý zisk439 €-993 €+144,2 %
Aktíva2 tis. €17 tis. €−86,1 %
Vlastné imanie18 tis. €18 tis. €−0,2 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
15. 7. 2015
Sídlo
Grösslingova 2481/16, 81109, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 15. 7. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
  • 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby