Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

SP6 TRADING s.r.o.

aktívna
Zámocká 3, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2018)344 tis. €
51,0 %vs 2017
Zisk (2018)33 tis. €
32,5 %vs 2017
Vlastné imanie (2018)183 tis. €
232,4 %vs 2017
Zadlženosť (2018)19 %
104,9 %Nízkavs 2017
ROE (2018)18.1 %
60,2 %Výbornévs 2017

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 51 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 67/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (344 tis. €), je zisková.

Pokles tržiebtržby -51 % medziročne
Ziskováčistá marža 10 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 81 % aktív
Tržby
344 tis. €
−51,0 %vs. 2017
Pokles tržieb
Čistý zisk
33 tis. €
+32,5 %vs. 2017
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
227 tis. €
+19×vs. 2017
Mierny rast
Vlastné imanie
183 tis. €
+232,4 %vs. 2017
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
67zo 100
Silná

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2018)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža11,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)14,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)18,1 %
  • Zadlženosť19 %
  • Kapitálová primeranosť81,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (344 tis. €), je zisková.
67/ 100Silná
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 9.68
  • netIncome: 33 298
  • revenue: 344 144
  • prevNetIncome: 25 140
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 80.98
  • equity: 183 475
  • assets: 226 574
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 19.02
  • equity: 183 475
  • assets: 226 574
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -30.46
  • revenueYoY: -51.00
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 11.78
  • netMargin: 9.68
  • ebitda: 40 542
  • revenue: 344 144
Altman Z''-Score8.29Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.59aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.20aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.02aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.054.47presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 14.70 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.70 % vs. predchádzajúce 223.39 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 19.02 % vs. predchádzajúce -390.40 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.52× vs. predchádzajúce 62.41×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.68 % vs. predchádzajúca 3.58 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 80.98 % vs. predchádzajúca 490.40 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 51 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 9.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 81 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Pozitívne

    ROA 14.7 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2018)
Položka20182017Zmena
Tržby344 tis. €702 tis. €−51,0 %
EBITDA41 tis. €25 tis. €+60,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)36 tis. €23 tis. €+60,8 %
Čistý zisk33 tis. €25 tis. €+32,5 %
Aktíva227 tis. €11 tis. €+19×
Vlastné imanie183 tis. €55 tis. €+232,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
20. 8. 2015
Sídlo
Zámocká 3, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 20. 8. 2015Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
  • 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby