Hunan Trade, a. s.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 397 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 35/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje významné tržby (9,9 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- akciová spoločnosť
- Dátum vzniku
- 22. 1. 2016
- Sídlo
- Mariánska 2, 81108, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža4,0 %
- ROA (návratnosť aktív)6,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)86,2 %
- Zadlženosť93 %
- Kapitálová primeranosť7,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.17netIncome: 312 982revenue: 9 876 118prevNetIncome: 16 802
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.99equity: 363 210assets: 5 196 487
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.01equity: 363 210assets: 5 196 487
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 833.42revenueYoY: 396.90validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.02netMargin: 3.17ebitda: 396 658revenue: 9 876 118
Altman Z''-Score0.87Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.14 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.21 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.02 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.02 % vs. predchádzajúce 5.91 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.01 % vs. predchádzajúce 82.33 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.90× vs. predchádzajúce 6.99×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.17 % vs. predchádzajúca 0.85 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.99 % vs. predchádzajúca 17.67 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +397 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 397 % na 9.9 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1729 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 9,9 mil. € | 2,0 mil. € | +396,9 % |
| EBITDA | 397 tis. € | 22 tis. € | +17× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 357 tis. € | 20 tis. € | +17× |
| Čistý zisk | 313 tis. € | 17 tis. € | +18× |
| Aktíva | 5,2 mil. € | 284 tis. € | +17× |
| Vlastné imanie | 363 tis. € | 50 tis. € | +623,1 % |
- 22. 1. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie7.0%
- Cudzie zdroje93.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 9,9 mil. € | 5,2 mil. € | 363 tis. € | 397 tis. € | 313 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2,0 mil. € | 284 tis. € | 50 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 492 tis. € | 460 tis. € | 36 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 12 tis. € | 26 tis. € | 26 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 1. 2016
akciová spoločnosť
- Zmena obchodného mena22. 1. 2016 → 13. 10. 2016
SR&CR- Hunan Export - Import CO., a. s.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 22. 1. 2016
- 2kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 1. 2016
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 22. 1. 2016
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 22. 1. 2016
- 5reklamné a marketingové službyod 22. 1. 2016
- 6prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 22. 1. 2016
- 7uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 22. 1. 2016
- 8poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 22. 1. 2016
- 9organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 22. 1. 2016
- 10skladovanieod 22. 1. 2016
- 11počítačové službyod 22. 1. 2016
- 12administratívne službyod 22. 1. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50085981
- RÚZ ID
- 1626942
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 1. 2016Založenie spoločnostiakciová spoločnosť
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat9 876 118 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 22. 1. 2016Zmena obchodného mena→ SR&CR- Hunan Export - Import CO., a. s.