PEBRA s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 80 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (739 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 2. 2016
- Sídlo
- Paulínyho 8, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža2,3 %
- ROA (návratnosť aktív)0,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,5 %
- Zadlženosť88 %
- Kapitálová primeranosť11,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.368netIncome: 2 719revenue: 738 563prevNetIncome: 8 357
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 11.65equity: 36 366assets: 312 196
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 88.35equity: 36 366assets: 312 196
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 44.79revenueYoY: 80.28validHistoryYears: 9.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.31netMargin: 0.368ebitda: 17 076revenue: 738 563
Altman Z''-Score1.00Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.23 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.31 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.87 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.87 % vs. predchádzajúce 3.17 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 88.35 % vs. predchádzajúce 87.23 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.37× vs. predchádzajúce 1.55×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.37 % vs. predchádzajúca 2.04 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 11.65 % vs. predchádzajúca 12.77 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 80 % na 739 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 12 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+80 %) ako vlastné imanie (+8 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 739 tis. € | 410 tis. € | +80,3 % |
| EBITDA | 17 tis. € | 12 tis. € | +41,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 15 tis. € | 11 tis. € | +41,8 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 8 tis. € | −67,5 % |
| Aktíva | 312 tis. € | 263 tis. € | +18,5 % |
| Vlastné imanie | 36 tis. € | 34 tis. € | +8,1 % |
- 5. 2. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie11.6%
- Cudzie zdroje88.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 739 tis. € | 312 tis. € | 36 tis. € | 17 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 410 tis. € | 263 tis. € | 34 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 335 tis. € | 196 tis. € | 25 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 189 tis. € | 158 tis. € | 23 tis. € | 14 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 213 tis. € | 118 tis. € | 19 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 163 tis. € | 99 tis. € | 13 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 168 tis. € | 74 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 70 tis. € | 58 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 38 tis. € | 41 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 2. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Odborná príprava a poradenstvo na výkon strážnej služby podľa § 5 písm. a), b), c), d), e) a f) zákona č. 473/2005 Z. z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o súkromnej bezpečnosti)od 16. 4. 2024
- 2Sťahovacie službyod 29. 11. 2016
- 3Kuriérske službyod 29. 11. 2016
- 4Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 29. 11. 2016
- 5Finančný lízingod 29. 11. 2016
- 6Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 29. 11. 2016
- 7Záložneod 29. 11. 2016
- 8Faktoring a forfaitingod 29. 11. 2016
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 29. 11. 2016
- 10Poskytovanie služieb informátoraod 29. 11. 2016
- 11Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 29. 11. 2016
- 12Vykonávanie odbornej prípravy na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 29. 11. 2016
- 13Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 29. 11. 2016
- 14Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 29. 11. 2016
- 15Služby požičovníod 29. 11. 2016
- 16Strážna služba podľa § 3 písm. a), b), c), d), e), f), g), h), i) zákona č. 473/2005 Z. z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisovod 29. 4. 2016
- 17Reklamné a marketingové službyod 5. 2. 2016
- 18Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 2. 2016
- 19Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 5. 2. 2016
- 20Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 5. 2. 2016
- 21Počítačové službyod 5. 2. 2016
- 22Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 5. 2. 2016
- 23Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 5. 2. 2016
- 24Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 5. 2. 2016
- 25Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 5. 2. 2016
- 26Prípravné práce k realizácii stavbyod 5. 2. 2016
- 27Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 5. 2. 2016
- 28Skladovanieod 5. 2. 2016
- 29Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 5. 2. 2016
- 30Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 5. 2. 2016
- 31Administratívne službyod 5. 2. 2016
- 32Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 5. 2. 2016
- 33Vedenie účtovníctvaod 5. 2. 2016
- 34Čistiace a upratovacie službyod 5. 2. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50146149
- RÚZ ID
- 1609839
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 2. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat738 563 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 12. 2017Registrácia platcu DPHSK2120193372
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna