Woodlake s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 58 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 67/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (240 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 3. 2016
- Sídlo
- Tallerova 4, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža8,0 %
- ROA (návratnosť aktív)28,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)33,2 %
- Zadlženosť13 %
- Kapitálová primeranosť87,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.85netIncome: 18 833revenue: 240 000prevNetIncome: 30 717
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 87.01equity: 56 663assets: 65 125
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 12.99equity: 56 663assets: 65 125
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -57.89validHistoryYears: 2.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.01netMargin: 7.85ebitda: 19 225revenue: 240 000
Altman Z''-Score12.91Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.71 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.48 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.69 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 7.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 28.92 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 28.92 % vs. predchádzajúce 65.21 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 12.99 % vs. predchádzajúce 19.68 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.69× vs. predchádzajúce 12.10×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.85 % vs. predchádzajúca 5.39 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 87.01 % vs. predchádzajúca 80.32 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 58 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 7.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 87 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 28.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 240 tis. € | 570 tis. € | −57,9 % |
| EBITDA | 19 tis. € | 32 tis. € | −39,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 17 tis. € | 28 tis. € | −39,1 % |
| Čistý zisk | 19 tis. € | 31 tis. € | −38,7 % |
| Aktíva | 65 tis. € | 47 tis. € | +38,3 % |
| Vlastné imanie | 57 tis. € | 38 tis. € | +49,8 % |
- 17. 3. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie87.0%
- Cudzie zdroje13.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 240 tis. € | 65 tis. € | 57 tis. € | 19 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 570 tis. € | 47 tis. € | 38 tis. € | 32 tis. € | 31 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 3. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 17. 3. 2016
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 17. 3. 2016
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 17. 3. 2016
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 17. 3. 2016
- 5Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 17. 3. 2016
- 6Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 17. 3. 2016
- 7Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 17. 3. 2016
- 8Počítačové službyod 17. 3. 2016
- 9Čistiace a upratovacie službyod 17. 3. 2016
- 10Vydavateľská činnosťod 17. 3. 2016
- 11Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 17. 3. 2016
- 12Administratívne službyod 17. 3. 2016
- 13Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 17. 3. 2016
- 14Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 17. 3. 2016
- 15Reklamné a marketingové službyod 17. 3. 2016
- 16Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 17. 3. 2016
- 17Prenájom hnuteľných vecíod 17. 3. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50190792
- RÚZ ID
- 1626111
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 3. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat570 000 EUR · rok 2019