Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

PROXENTA Broker, s. r. o.

aktívna
Mýtna 50, 81107, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
podľa §4, registrácia od 6. 2. 2025
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)1,2 mil. €
48,8 %vs 2023
Zisk (2024)-445 tis. €
21,5 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)282 tis. €
61,2 %vs 2023
Zadlženosť (2024)48 %
14,1 %Strednávs 2023
ROE (2024)-157.8 %
213,2 %Stratavs 2023

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 49 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 35/100

Hlavnou slabinou je ziskovosť.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (1,2 mil. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -49 % medziročne
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 52 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
12. 4. 2016
Sídlo
Mýtna 50, 81107, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-32,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)-82,0 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-157,8 %
  • Zadlženosť48 %
  • Kapitálová primeranosť52,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (1,2 mil. €), je dlhodobo stratová.
35/ 100Slabá
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -36.27
  • netIncome: -445 257
  • revenue: 1 227 554
  • prevNetIncome: -366 473
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 51.99
  • equity: 282 213
  • assets: 542 824
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 48.01
  • equity: 282 213
  • assets: 542 824
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 3.97
  • revenueYoY: -48.81
  • validHistoryYears: 7.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -32.35
  • netMargin: -36.27
  • ebitda: -397 095
  • revenue: 1 227 554
Altman Z''-Score-9.76Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.02aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-7.74aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-4.18aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.051.14presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -82.03 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -82.03 % vs. predchádzajúce -29.18 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 48.01 % vs. predchádzajúce 42.07 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.26× vs. predchádzajúce 1.91×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -36.27 % vs. predchádzajúca -15.28 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 51.99 % vs. predchádzajúca 57.93 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 57 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 49 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -36.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 52 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby1,2 mil. €2,4 mil. €−48,8 %
EBITDA-397 tis. €-340 tis. €−16,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-357 tis. €-306 tis. €−16,9 %
Čistý zisk-445 tis. €-366 tis. €−21,5 %
Aktíva543 tis. €1,3 mil. €−56,8 %
Vlastné imanie282 tis. €727 tis. €−61,2 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 12. 4. 2016Založenie spoločnosti
  • 31. 1. 2025Registrácia platcu DPH
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby