ES-RD 5 s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 13426 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 91/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (55 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 4. 2016
- Sídlo
- Špitálska 55, 81108, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža78,5 %
- ROA (návratnosť aktív)79,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)119,2 %
- Zadlženosť33 %
- Kapitálová primeranosť67,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 70.52netIncome: 38 439revenue: 54 510prevNetIncome: -33.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 66.98equity: 32 244assets: 48 139
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 33.02equity: 32 244assets: 48 139
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4 162,628revenueYoY: 13 426,055validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 78.52netMargin: 70.52ebitda: 42 801revenue: 54 510
Altman Z''-Score10.37Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.32 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.84 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 5.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 79.85 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 79.85 % vs. predchádzajúce -0.32 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 33.02 % vs. predchádzajúce 159.53 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.13× vs. predchádzajúce 0.04×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 70.52 % vs. predchádzajúca -8.19 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 66.98 % vs. predchádzajúca -59.53 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 119 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (32244 €) — nereprezentatívne.
- Tržby +13426 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 13426 % na 55 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 70.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.71 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 78.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 67 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 55 tis. € | 403 € | +134× |
| EBITDA | 43 tis. € | 403 € | +105× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 39 tis. € | 363 € | +105× |
| Čistý zisk | 38 tis. € | -33 € | +1166× |
| Aktíva | 48 tis. € | 10 tis. € | +362,6 % |
| Vlastné imanie | 32 tis. € | -6 tis. € | +620,5 % |
- 7. 4. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie67.0%
- Cudzie zdroje33.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 55 tis. € | 48 tis. € | 32 tis. € | 43 tis. € | 38 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 403 € | 10 tis. € | -6 tis. € | 403 € | -33 € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 10 tis. € | -6 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 30 € | 10 tis. € | -6 tis. € | 30 € | -66 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 10 tis. € | -6 tis. € | 20 € | -71 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 10 tis. € | -6 tis. € | -7 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 10 tis. € | 1 tis. € | -649 € | -732 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 10 tis. € | 2 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 11 tis. € | 3 tis. € | -762 € | -1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 4 tis. € | 4 tis. € | -655 € | -655 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla21. 4. 2017 → 6. 5. 2019
Trnavská cesta 16785/74B, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Založenie spoločnosti7. 4. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla7. 4. 2016 → 20. 4. 2017
Cintorínska 9, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prípravné práce k realizácii stavbyod 16. 5. 2025
- 2Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 16. 5. 2025
- 3Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 16. 5. 2025
- 4Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 16. 5. 2025
- 5Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 16. 5. 2025
- 6kuriérske službyod 7. 4. 2016
- 7oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 7. 4. 2016
- 8počítačové službyod 7. 4. 2016
- 9prenájom hnuteľných vecíod 7. 4. 2016
- 10prenájom nehnuteľností spojených s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 7. 4. 2016
- 11polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 7. 4. 2016
- 12administratívne službyod 7. 4. 2016
- 13služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 7. 4. 2016
- 14služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 7. 4. 2016
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 7. 4. 2016
- 16sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 7. 4. 2016
- 17sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 7. 4. 2016
- 18vedenie účtovníctvaod 7. 4. 2016
- 19reklamné a marketingové službyod 7. 4. 2016
- 20baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 7. 4. 2016
- 21činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 7. 4. 2016
- 22čistiace a upratovacie službyod 7. 4. 2016
- 23kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 4. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50264109
- RÚZ ID
- 1623588
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 4. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat54 510 EUR · rok 2025
- 13. 6. 2025Registrácia platcu DPHSK2120252739
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 21. 4. 2017Zmena sídlaTrnavská cesta 16785/74B, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 7. 4. 2016Zmena sídlaCintorínska 9, Bratislava - mestská časť Staré Mesto