LiV s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 149 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (505 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 4. 2016
- Sídlo
- Červeňova 16, 81103, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža11,6 %
- ROA (návratnosť aktív)42,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)50,6 %
- Zadlženosť16 %
- Kapitálová primeranosť84,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.46netIncome: 52 847revenue: 505 221prevNetIncome: -8 868
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 84.18equity: 104 491assets: 124 123
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 15.82equity: 104 491assets: 124 123
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 9.99revenueYoY: 149.47validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.57netMargin: 10.46ebitda: 58 450revenue: 505 221
Altman Z''-Score12.55Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.66 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.61 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.69 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 5.59 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 42.58 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 42.58 % vs. predchádzajúce -16.22 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 15.82 % vs. predchádzajúce 5.53 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.07× vs. predchádzajúce 3.70×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.46 % vs. predchádzajúca -4.38 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 84.18 % vs. predchádzajúca 94.47 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 149 % na 505 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 10.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 84 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 42.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 505 tis. € | 203 tis. € | +149,5 % |
| EBITDA | 58 tis. € | -8 tis. € | +820,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 53 tis. € | -7 tis. € | +820,4 % |
| Čistý zisk | 53 tis. € | -9 tis. € | +695,9 % |
| Aktíva | 124 tis. € | 55 tis. € | +127,0 % |
| Vlastné imanie | 104 tis. € | 52 tis. € | +102,3 % |
- 19. 4. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie84.2%
- Cudzie zdroje15.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 505 tis. € | 124 tis. € | 104 tis. € | 58 tis. € | 53 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 203 tis. € | 55 tis. € | 52 tis. € | -8 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 252 tis. € | 77 tis. € | 61 tis. € | -13 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 131 tis. € | 165 tis. € | 74 tis. € | 33 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 59 tis. € | 79 tis. € | 43 tis. € | -20 tis. € | -21 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 204 tis. € | 132 tis. € | 64 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 179 tis. € | 54 tis. € | 47 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 231 tis. € | 47 tis. € | 38 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 236 tis. € | 59 tis. € | 29 tis. € | 31 tis. € | 24 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 4. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 4. 2016
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 19. 4. 2016
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 4. 2016
- 4Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 19. 4. 2016
- 5Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 19. 4. 2016
- 6Reklamné a marketingové službyod 19. 4. 2016
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 19. 4. 2016
- 8Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 19. 4. 2016
- 9Vydavateľská činnosťod 19. 4. 2016
- 10Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 19. 4. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50282620
- RÚZ ID
- 1623393
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 4. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat505 221 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 10. 10. 2016Registrácia platcu DPHSK2120259251