P3 Bratislava Airport s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +6.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 60/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje významné tržby (6,0 mil. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 4. 2016
- Sídlo
- Námestie Mateja Korvína 1, 81107, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža40,8 %
- ROA (návratnosť aktív)1,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,0 %
- Zadlženosť84 %
- Kapitálová primeranosť15,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 17.02netIncome: 1 018 759revenue: 5 985 223prevNetIncome: 815 821
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 15.61equity: 10 210 678assets: 65 409 389
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 84.39equity: 10 210 678assets: 65 409 389
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -2.46revenueYoY: 6.64validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 40.84netMargin: 17.02ebitda: 2 444 356revenue: 5 985 223
Altman Z''-Score0.78Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.31 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.06 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.21 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.19 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.56 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.56 % vs. predchádzajúce 1.29 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 84.39 % vs. predchádzajúce 85.49 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.09× vs. predchádzajúce 0.09×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 17.02 % vs. predchádzajúca 14.53 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 15.61 % vs. predchádzajúca 14.51 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 7 % na 6.0 mil. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 17.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.17 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 40.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 6,0 mil. € | 5,6 mil. € | +6,6 % |
| EBITDA | 2,4 mil. € | 2,2 mil. € | +11,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2,2 mil. € | 2,0 mil. € | +11,0 % |
| Čistý zisk | 1,0 mil. € | 816 tis. € | +24,9 % |
| Aktíva | 65,4 mil. € | 63,3 mil. € | +3,3 % |
| Vlastné imanie | 10,2 mil. € | 9,2 mil. € | +11,1 % |
- 26. 4. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie15.6%
- Cudzie zdroje84.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 6,0 mil. € | 65,4 mil. € | 10,2 mil. € | 2,4 mil. € | 1,0 mil. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 5,6 mil. € | 63,3 mil. € | 9,2 mil. € | 2,2 mil. € | 816 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 5,3 mil. € | 63,5 mil. € | 8,4 mil. € | 2,1 mil. € | 686 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 4,2 mil. € | 48,5 mil. € | 7,7 mil. € | 1,0 mil. € | 122 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 816 tis. € | 50,2 mil. € | 7,6 mil. € | -776 tis. € | -896 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 6,8 mil. € | 48,9 mil. € | 8,5 mil. € | -363 tis. € | -341 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 23,0 mil. € | 8,8 mil. € | -118 tis. € | -140 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 11,0 mil. € | 8,9 mil. € | -27 tis. € | -41 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 9,0 mil. € | 9,0 mil. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla22. 7. 2017 → 4. 5. 2020
Hodžovo námestie 1/A, Bratislava
- Založenie spoločnosti26. 4. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena26. 4. 2016 → 21. 7. 2017
Logistic SPV 1 s.r.o.
- Zmena sídla26. 4. 2016 → 21. 7. 2017
Rusovská cesta 15, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 13. 1. 2021
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 1. 2021
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 13. 1. 2021
- 4Čistiace a upratovacie službyod 13. 1. 2021
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 13. 1. 2021
- 6prenájom nehnuteľností bez poskytovania ostatných služiebod 26. 4. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50311212
- RÚZ ID
- 1620707
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 4. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat6 778 961 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 17. 8. 2018Registrácia platcu DPHSK2120266489
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 22. 7. 2017Zmena sídlaHodžovo námestie 1/A, Bratislava
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 26. 4. 2016Zmena obchodného mena→ Logistic SPV 1 s.r.o.
- 26. 4. 2016Zmena sídlaRusovská cesta 15, Bratislava