DAMALIS s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -5.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (305 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 7. 2016
- Sídlo
- Panenská 23, 81103, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža2,8 %
- ROA (návratnosť aktív)6,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)14,2 %
- Zadlženosť55 %
- Kapitálová primeranosť44,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.24netIncome: 3 782revenue: 304 673prevNetIncome: 10 663
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 44.69equity: 26 656assets: 59 644
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 55.31equity: 26 656assets: 59 644
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 97.91revenueYoY: -5.12validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.81netMargin: 1.24ebitda: 8 569revenue: 304 673
Altman Z''-Score3.27Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.88 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.72 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.82 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.85 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.34 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.34 % vs. predchádzajúce 8.21 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 55.31 % vs. predchádzajúce 82.38 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.11× vs. predchádzajúce 2.47×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.24 % vs. predchádzajúca 3.32 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 44.69 % vs. predchádzajúca 17.62 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 54 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 5 % na 305 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 45 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 305 tis. € | 321 tis. € | −5,1 % |
| EBITDA | 9 tis. € | 12 tis. € | −30,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | 11 tis. € | −30,4 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 11 tis. € | −64,5 % |
| Aktíva | 60 tis. € | 130 tis. € | −54,1 % |
| Vlastné imanie | 27 tis. € | 23 tis. € | +16,5 % |
- 2. 7. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie44.7%
- Cudzie zdroje55.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 305 tis. € | 60 tis. € | 27 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 321 tis. € | 130 tis. € | 23 tis. € | 12 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 341 tis. € | 68 tis. € | 12 tis. € | 13 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 74 tis. € | 80 tis. € | -6 tis. € | -10 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 47 tis. € | 77 tis. € | -12 tis. € | -23 tis. € | -23 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 191 tis. € | 143 tis. € | 11 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 295 tis. € | 85 tis. € | -259 € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2016 | Riadna | 3 tis. € | 10 tis. € | -10 tis. € | -14 tis. € | -15 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla4. 8. 2016 → 15. 3. 2018
Dlhé diely III 612/4, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- Založenie spoločnosti2. 7. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla2. 7. 2016 → 3. 8. 2016
Bancíkovej 1/A, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 4. 8. 2016
- 2Výroba nápojovod 4. 8. 2016
- 3Výroba textiluod 4. 8. 2016
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 4. 8. 2016
- 5Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 4. 8. 2016
- 6Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 4. 8. 2016
- 7Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 4. 8. 2016
- 8Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 4. 8. 2016
- 9Informačná činnosť - mestské, turistické informačné centráod 4. 8. 2016
- 10Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 4. 8. 2016
- 11Služby požičovníod 4. 8. 2016
- 12Prenájom hnuteľných vecíod 4. 8. 2016
- 13Výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 4. 8. 2016
- 14Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 4. 8. 2016
- 15Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 4. 8. 2016
- 16Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 4. 8. 2016
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 2. 7. 2016
- 18Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 2. 7. 2016
- 19Administratívne službyod 2. 7. 2016
- 20Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 2. 7. 2016
- 21Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 2. 7. 2016
- 22Reklamné a marketingové službyod 2. 7. 2016
- 23Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 2. 7. 2016
- 24Počítačové službyod 2. 7. 2016
- 25Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 2. 7. 2016
- 26Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 2. 7. 2016
- 27Vedenie účtovníctvaod 2. 7. 2016
- 28Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 2. 7. 2016
- 29Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti ( veľkoobchod )od 2. 7. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50399292
- RÚZ ID
- 1646487
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 7. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat340 881 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 12. 2017Registrácia platcu DPHSK2120313701
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 4. 8. 2016Zmena sídlaDlhé diely III 612/4, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- 2. 7. 2016Zmena sídlaBancíkovej 1/A, Bratislava - mestská časť Ružinov