Evalar s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 636 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 74/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (126 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 6. 2016
- Sídlo
- Dunajská 46, 81108, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža12,6 %
- ROA (návratnosť aktív)5,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,4 %
- Zadlženosť45 %
- Kapitálová primeranosť54,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.53netIncome: 14 580revenue: 126 456prevNetIncome: -86 427
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 54.59equity: 139 602assets: 255 709
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 45.41equity: 139 602assets: 255 709
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 10.73revenueYoY: 636.19validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.55netMargin: 11.53ebitda: 15 875revenue: 126 456
Altman Z''-Score-66.84Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -69.54 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.35 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.26 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.70 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.70 % vs. predchádzajúce -23.98 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 45.41 % vs. predchádzajúce 65.32 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.49× vs. predchádzajúce 0.05×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.53 % vs. predchádzajúca -503.16 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 54.59 % vs. predchádzajúca 34.68 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 29 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Tržby +636 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 636 % na 126 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 11.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 55 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 636 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 126 tis. € | 17 tis. € | +636,2 % |
| EBITDA | 16 tis. € | -80 tis. € | +119,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | -72 tis. € | +119,9 % |
| Čistý zisk | 15 tis. € | -86 tis. € | +116,9 % |
| Aktíva | 256 tis. € | 360 tis. € | −29,1 % |
| Vlastné imanie | 140 tis. € | 125 tis. € | +11,7 % |
- 30. 6. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie54.6%
- Cudzie zdroje45.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 126 tis. € | 256 tis. € | 140 tis. € | 16 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 17 tis. € | 360 tis. € | 125 tis. € | -80 tis. € | -86 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 28 tis. € | 257 tis. € | 31 tis. € | -122 tis. € | -124 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 5 tis. € | 166 tis. € | 161 tis. € | -45 tis. € | -44 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 36 tis. € | 161 tis. € | 155 tis. € | -35 tis. € | -34 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 17 tis. € | 138 tis. € | 124 tis. € | -100 tis. € | -99 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 519 tis. € | 156 tis. € | 148 tis. € | -2,8 mil. € | -2,8 mil. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 144 tis. € | 614 tis. € | -2,2 mil. € | -860 tis. € | -956 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 24 tis. € | 590 tis. € | -1,3 mil. € | -920 tis. € | -955 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 51 tis. € | 177 tis. € | -320 tis. € | -319 tis. € | -325 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 6. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla30. 6. 2016 → 24. 10. 2016
Košická 4, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50401742
- RÚZ ID
- 1638289
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 6. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat518 793 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 3. 8. 2016Registrácia platcu DPHSK2120309741
- 30. 6. 2016Zmena sídlaKošická 4, Bratislava