MATCHAO, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 99 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (760 €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 8. 2016
- Sídlo
- Okániková 8/A, 81104, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža100,0 %
- ROA (návratnosť aktív)1,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)24,8 %
- Zadlženosť95 %
- Kapitálová primeranosť5,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 78.95netIncome: 600.00revenue: 760.00prevNetIncome: -3 182
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 5.03equity: 2 418assets: 48 038
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 94.97equity: 2 418assets: 48 038
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -99.42validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 100.00netMargin: 78.95ebitda: 760.00revenue: 760.00
Altman Z''-Score0.07Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.10 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.18 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.25 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.25 % vs. predchádzajúce -6.94 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 94.97 % vs. predchádzajúce 96.04 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.02× vs. predchádzajúce 2.87×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 78.95 % vs. predchádzajúca -2.42 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 5.03 % vs. predchádzajúca 3.96 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 760 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 99 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 78.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.79 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 100.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 5 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 760 € | 132 tis. € | −99,4 % |
| EBITDA | 760 € | -2 tis. € | +134,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 684 € | -2 tis. € | +134,3 % |
| Čistý zisk | 600 € | -3 tis. € | +118,9 % |
| Aktíva | 48 tis. € | 46 tis. € | +4,7 % |
| Vlastné imanie | 2 tis. € | 2 tis. € | +33,0 % |
- 25. 8. 2016Založenie spoločnosti
- 16. 7. 2019Zmena sídla
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie5.0%
- Cudzie zdroje95.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 760 € | 48 tis. € | 2 tis. € | 760 € | 600 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 132 tis. € | 46 tis. € | 2 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla16. 7. 2019 → 12. 3. 2020
Agátová 3406/7A, Bratislava - mestská časť Dúbravka
- Zmena obchodného mena27. 6. 2018 → 12. 3. 2020
Rcar, s. r. o.
- Zmena sídla27. 6. 2018 → 15. 7. 2019
Lučenecká cesta 9876, Zvolen
- Založenie spoločnosti25. 8. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena25. 8. 2016 → 26. 6. 2018
AREC 9, s.r.o.
- Zmena sídla25. 8. 2016 → 26. 6. 2018
Laurinská 2, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 25. 8. 2016
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 25. 8. 2016
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 25. 8. 2016
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 25. 8. 2016
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 25. 8. 2016
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 25. 8. 2016
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 25. 8. 2016
- 8Reklamné a marketingové službyod 25. 8. 2016
- 9Prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 8. 2016
- 10Organizovanie kultúrnych a spoločenských podujatíod 25. 8. 2016
- 11Technicko – organizačné zabezpečenie kurzov, školení a seminárovod 25. 8. 2016
- 12Poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 25. 8. 2016
- 13Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 25. 8. 2016
- 14Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej povahyod 25. 8. 2016
- 15Faktoring a forfaitingod 25. 8. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50462393
- RÚZ ID
- 1656876
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 8. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 16. 7. 2019Zmena sídlaAgátová 3406/7A, Bratislava - mestská časť Dúbravka
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 27. 6. 2018Zmena obchodného mena→ Rcar, s. r. o.
- 27. 6. 2018Zmena sídlaLučenecká cesta 9876, Zvolen
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat131 515 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 25. 8. 2016Zmena obchodného mena→ AREC 9, s.r.o.
- 25. 8. 2016Zmena sídlaLaurinská 2, Bratislava - mestská časť Staré Mesto