Develop & Six Revital s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 3265 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 42/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (437 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 9. 2016
- Sídlo
- Tallerova 4, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža1,3 %
- ROA (návratnosť aktív)7,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)34,8 %
- Zadlženosť80 %
- Kapitálová primeranosť20,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.712netIncome: 3 116revenue: 437 479prevNetIncome: 830.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 20.28equity: 8 946assets: 44 102
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 79.72equity: 8 946assets: 44 102
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 3 265,223validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.31netMargin: 0.712ebitda: 5 714revenue: 437 479
Altman Z''-Score1.70Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.40 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.29 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.74 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.27 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.07 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.07 % vs. predchádzajúce 22.88 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 79.72 % vs. predchádzajúce 6.81 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 9.92× vs. predchádzajúce 3.58×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.71 % vs. predchádzajúca 6.38 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 20.28 % vs. predchádzajúca 93.19 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +3265 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 3265 % na 437 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 20 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 3265 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 437 tis. € | 13 tis. € | +33× |
| EBITDA | 6 tis. € | 1 tis. € | +437,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 958 € | +437,0 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 830 € | +275,4 % |
| Aktíva | 44 tis. € | 4 tis. € | +11× |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 3 tis. € | +164,7 % |
- 14. 9. 2016Založenie spoločnosti
- 23. 6. 2018Zmena obchodného mena
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie20.3%
- Cudzie zdroje79.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 437 tis. € | 44 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 13 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | 830 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena23. 6. 2018 → 10. 12. 2018
Lukanata s. r. o.
- Zmena obchodného mena29. 10. 2016 → 22. 6. 2018
gastro-L s.r.o.
- Založenie spoločnosti14. 9. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena14. 9. 2016 → 28. 10. 2016
Hyde s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 29. 10. 2016
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 9. 2016
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 14. 9. 2016
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 14. 9. 2016
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 14. 9. 2016
- 6Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 14. 9. 2016
- 7Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 9. 2016
- 8Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 14. 9. 2016
- 9Počítačové službyod 14. 9. 2016
- 10Administratívne službyod 14. 9. 2016
- 11Vydavateľská činnosťod 14. 9. 2016
- 12Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 14. 9. 2016
- 13Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 9. 2016
- 14Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 14. 9. 2016
- 15Reklamné a marketingové službyod 14. 9. 2016
- 16Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 14. 9. 2016
- 17Prenájom hnuteľných vecíod 14. 9. 2016
- 18Čistiace a upratovacie službyod 14. 9. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50490605
- RÚZ ID
- 1654267
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 9. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 23. 6. 2018Zmena obchodného mena→ Lukanata s. r. o.
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat437 479 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 29. 10. 2016Zmena obchodného mena→ gastro-L s.r.o.
- 14. 9. 2016Zmena obchodného mena→ Hyde s. r. o.