Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

SACC HOLDING a.s.

aktívna
Hviezdoslavovo námestie 14, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
akciová spoločnosť
Tržby (2020)688 tis. €
16,8 %vs 2019
Zisk (2020)688 €
91,2 %vs 2019
Vlastné imanie (2020)14 tis. €
5,2 %vs 2019
Zadlženosť (2020)92 %
5,4 %Vysokávs 2019
ROE (2020)4.9 %
91,6 %Slabévs 2019

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 17 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 19/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (688 tis. €), zadlženosť je vysoká.

Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 92 % aktív
Nízka maržačistá marža len 0.1 %
Klesajúce tržbytržby -17 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
akciová spoločnosť
Dátum vzniku
4. 10. 2016
Sídlo
Hviezdoslavovo námestie 14, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2020)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža0,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)0,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)4,9 %
  • Zadlženosť92 %
  • Kapitálová primeranosť7,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (688 tis. €), zadlženosť je vysoká.
19/ 100Riziková
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.100
  • netIncome: 688.00
  • revenue: 687 652
  • prevNetIncome: 7 821
Kapitál3 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 7.91
  • equity: 13 938
  • assets: 176 104
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 92.09
  • equity: 13 938
  • assets: 176 104
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 130.76
  • revenueYoY: -16.85
  • validHistoryYears: 5.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 0.721
  • netMargin: 0.100
  • ebitda: 4 961
  • revenue: 687 652
Altman Z''-Score0.57Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.16aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.17aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.16aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.09presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 0.39 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.39 % vs. predchádzajúce 1.59 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 92.09 % vs. predchádzajúce 97.30 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 3.90× vs. predchádzajúce 1.68×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.10 % vs. predchádzajúca 0.95 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 7.91 % vs. predchádzajúca 2.70 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 64 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 17 % na 688 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 0.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 8 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2020)
Položka20202019Zmena
Tržby688 tis. €827 tis. €−16,8 %
EBITDA5 tis. €10 tis. €−52,0 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)4 tis. €9 tis. €−52,0 %
Čistý zisk688 €8 tis. €−91,2 %
Aktíva176 tis. €492 tis. €−64,2 %
Vlastné imanie14 tis. €13 tis. €+5,2 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 4. 10. 2016Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
  • 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby