MARILENA s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 79 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (139 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 10. 2016
- Sídlo
- Karpatská 18, 81105, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža11,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-1,3 %
- Zadlženosť30 %
- Kapitálová primeranosť70,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -1.75netIncome: -2 431revenue: 139 068prevNetIncome: 14 719
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 70.03equity: 188 187assets: 268 713
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 29.97equity: 188 187assets: 268 713
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 19.42revenueYoY: 78.72validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.49netMargin: -1.75ebitda: 15 981revenue: 139 068
Altman Z''-Score6.04Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.38 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.87 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.34 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.45 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.90 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.90 % vs. predchádzajúce 5.48 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 29.97 % vs. predchádzajúce 39.49 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.52× vs. predchádzajúce 0.29×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -1.75 % vs. predchádzajúca 18.92 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 70.03 % vs. predchádzajúca 60.51 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 79 % na 139 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -1.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 70 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú (+79 %), ale aktíva klesajú (-0 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 139 tis. € | 78 tis. € | +78,7 % |
| EBITDA | 16 tis. € | 20 tis. € | −18,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 18 tis. € | −18,7 % |
| Čistý zisk | -2 tis. € | 15 tis. € | −116,5 % |
| Aktíva | 269 tis. € | 269 tis. € | −0,0 % |
| Vlastné imanie | 188 tis. € | 163 tis. € | +15,7 % |
- 21. 10. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie70.0%
- Cudzie zdroje30.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 139 tis. € | 269 tis. € | 188 tis. € | 16 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 78 tis. € | 269 tis. € | 163 tis. € | 20 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 105 tis. € | 273 tis. € | 148 tis. € | 26 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 67 tis. € | 276 tis. € | 129 tis. € | 20 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 57 tis. € | 201 tis. € | 116 tis. € | 17 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 76 tis. € | 112 tis. € | 110 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 74 tis. € | 105 tis. € | 99 tis. € | 26 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 93 tis. € | 90 tis. € | 79 tis. € | 63 tis. € | 49 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 34 tis. € | 38 tis. € | 31 tis. € | 33 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla28. 4. 2018 → 15. 2. 2022
Albina Brunovského 6, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- Založenie spoločnosti21. 10. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena21. 10. 2016 → 17. 3. 2023
Solvana, s.r.o.
- Zmena sídla21. 10. 2016 → 27. 4. 2018
Štefánikova 24, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 4. 2018
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 21. 10. 2016
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 21. 10. 2016
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 21. 10. 2016
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 10. 2016
- 6Skladovanie a uskladňovanieod 21. 10. 2016
- 7Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 21. 10. 2016
- 8Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 21. 10. 2016
- 9Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 21. 10. 2016
- 10Kuriérske službyod 21. 10. 2016
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 10. 2016
- 12Reklamné a marketingové službyod 21. 10. 2016
- 13Prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 10. 2016
- 14Vydavateľská činnosťod 21. 10. 2016
- 15Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 21. 10. 2016
- 16Počítačové službyod 21. 10. 2016
- 17Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 21. 10. 2016
- 18Prenájom hnuteľných vecíod 21. 10. 2016
- 19Sprostredkovanie zamestnania za úhradu okrem činnosti športového agentaod 21. 10. 2016
- 20Administratívne službyod 21. 10. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50524542
- RÚZ ID
- 1659281
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 10. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat139 068 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 28. 4. 2018Zmena sídlaAlbina Brunovského 6, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- 26. 4. 2018Registrácia platcu DPHSK2120374201
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 21. 10. 2016Zmena obchodného mena→ Solvana, s.r.o.
- 21. 10. 2016Zmena sídlaŠtefánikova 24, Bratislava - mestská časť Staré Mesto