SHOTGUN MUSIC, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 60 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (18 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 10. 2016
- Sídlo
- Továrenská 7938/14, 81109, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža3,4 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,5 %
- Zadlženosť36 %
- Kapitálová primeranosť64,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.02netIncome: 181.00revenue: 17 800prevNetIncome: 4 431
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 64.26equity: 33 600assets: 52 288
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 35.74equity: 33 600assets: 52 288
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -5.35revenueYoY: -60.28validHistoryYears: 9.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.40netMargin: 1.02ebitda: 606.00revenue: 17 800
Altman Z''-Score5.00Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.78 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.07 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.89 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.35 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.35 % vs. predchádzajúce 12.60 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 35.74 % vs. predchádzajúce 5.00 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.34× vs. predchádzajúce 1.27×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.02 % vs. predchádzajúca 9.89 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 64.26 % vs. predchádzajúca 95.00 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 17800 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 60 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 1.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 64 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 18 tis. € | 45 tis. € | −60,3 % |
| EBITDA | 606 € | 5 tis. € | −88,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 545 € | 5 tis. € | −88,5 % |
| Čistý zisk | 181 € | 4 tis. € | −95,9 % |
| Aktíva | 52 tis. € | 35 tis. € | +48,6 % |
| Vlastné imanie | 34 tis. € | 33 tis. € | +0,5 % |
- 12. 10. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie64.3%
- Cudzie zdroje35.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 18 tis. € | 52 tis. € | 34 tis. € | 606 € | 181 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 45 tis. € | 35 tis. € | 33 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 61 tis. € | 41 tis. € | 29 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 42 tis. € | 58 tis. € | 26 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 19 tis. € | 18 tis. € | 17 tis. € | 330 € | -267 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 49 tis. € | 25 tis. € | 18 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 23 tis. € | 16 tis. € | 10 tis. € | 601 € | 410 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 47 tis. € | 30 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 28 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla4. 10. 2019 → 31. 5. 2021
Planét 3244/2, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Založenie spoločnosti12. 10. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla12. 10. 2016 → 3. 10. 2019
Kultúrna 38, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 10. 2016
- 2Reklamné a marketingové službyod 12. 10. 2016
- 3Administratívne službyod 12. 10. 2016
- 4Prenájom hnuteľných vecíod 12. 10. 2016
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 10. 2016
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 10. 2016
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 10. 2016
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 12. 10. 2016
- 9Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 12. 10. 2016
- 10Vydavateľská činnosťod 12. 10. 2016
- 11Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 12. 10. 2016
- 12Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 12. 10. 2016
- 13Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 12. 10. 2016
- 14Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 12. 10. 2016
- 15Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 12. 10. 2016
- 16Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 12. 10. 2016
- 17Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 12. 10. 2016
- 18Predaj leteckých prepravných služiebod 12. 10. 2016
- 19Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 12. 10. 2016
- 20Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 12. 10. 2016
- 21Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 10. 2016
- 22Ozvučovanie a osvetľovanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatíod 12. 10. 2016
- 23Diskotekárska činnosťod 12. 10. 2016
- 24Fotografické službyod 12. 10. 2016
- 25Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 12. 10. 2016
- 26Činnosť obchodného pilota letúňovod 12. 10. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50536354
- RÚZ ID
- 1659251
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 10. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat61 210 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 4. 10. 2019Zmena sídlaPlanét 3244/2, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 12. 10. 2016Zmena sídlaKultúrna 38, Bratislava - mestská časť Ružinov