ERES TRADE s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1077 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 95/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (88 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 10. 2016
- Sídlo
- Gorkého 10, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža56,4 %
- ROA (návratnosť aktív)6,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,4 %
- Zadlženosť3 %
- Kapitálová primeranosť97,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 49.58netIncome: 43 769revenue: 88 279prevNetIncome: -4 990
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 97.01equity: 688 123assets: 709 367
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 2.99equity: 688 123assets: 709 367
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 39.81revenueYoY: 1 077,053validHistoryYears: 9.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 56.39netMargin: 49.58ebitda: 49 784revenue: 88 279
Altman Z''-Score40.55Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.91 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 4.23 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.40 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 34.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.17 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.17 % vs. predchádzajúce -0.59 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 2.99 % vs. predchádzajúce 0.69 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.12× vs. predchádzajúce 0.01×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 49.58 % vs. predchádzajúca -66.53 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 97.01 % vs. predchádzajúca 99.31 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1077 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1077 % na 88 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 49.6 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.50 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 56.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 97 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 88 tis. € | 8 tis. € | +11× |
| EBITDA | 50 tis. € | -5 tis. € | +12× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 45 tis. € | -4 tis. € | +12× |
| Čistý zisk | 44 tis. € | -5 tis. € | +977,1 % |
| Aktíva | 709 tis. € | 850 tis. € | −16,6 % |
| Vlastné imanie | 688 tis. € | 844 tis. € | −18,5 % |
- 25. 10. 2016Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie97.0%
- Cudzie zdroje3.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 88 tis. € | 709 tis. € | 688 tis. € | 50 tis. € | 44 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 8 tis. € | 850 tis. € | 844 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 18 tis. € | 887 tis. € | 849 tis. € | -11 tis. € | 559 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 21 tis. € | 565 tis. € | 327 tis. € | 16 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 33 tis. € | 581 tis. € | 315 tis. € | -3 tis. € | 274 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 70 tis. € | 316 tis. € | 41 tis. € | 1 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 74 tis. € | 324 tis. € | 36 tis. € | 4 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 72 tis. € | 319 tis. € | 28 tis. € | 19 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 6 tis. € | 255 tis. € | 10 tis. € | 1 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 248 tis. € | 5 tis. € | — | 16 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 10. 2016
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Informačná činnosťod 23. 1. 2020
- 2Reklamné a marketingové službyod 23. 1. 2020
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnostiod 23. 1. 2020
- 4baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 21. 1. 2017
- 5počítačové službyod 21. 1. 2017
- 6služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 21. 1. 2017
- 7finančný lízingod 21. 1. 2017
- 8faktoring a forfaitingod 21. 1. 2017
- 9administratívne službyod 21. 1. 2017
- 10vedenie účtovníctvaod 21. 1. 2017
- 11čistiace a upratovacie službyod 21. 1. 2017
- 12fotografické službyod 21. 1. 2017
- 13dizajnérske činnostiod 21. 1. 2017
- 14polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovín, písmomaliarstvood 21. 1. 2017
- 15rozmnožovanie nahraných nosičov záznamu zvuku a obrazu so súhlasom autoraod 21. 1. 2017
- 16skladovanie a uskladňovanieod 21. 1. 2017
- 17Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 25. 10. 2016
- 18Prenájom hnuteľných vecíod 25. 10. 2016
- 19Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 25. 10. 2016
- 20Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 25. 10. 2016
- 21Prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 10. 2016
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 25. 10. 2016
- 23Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 25. 10. 2016
- 24Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 25. 10. 2016
- 25Prípravné práce k realizácii stavbyod 25. 10. 2016
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50561286
- RÚZ ID
- 1660249
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 10. 2016Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat88 279 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 11. 2017Registrácia platcu DPHSK2120384475
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna