Smart holding s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 65 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 20/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (60 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 2. 2017
- Sídlo
- Michalská 7, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža-164,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-22,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-1791,3 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť1,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -167.72netIncome: -100 831revenue: 60 119prevNetIncome: -30 225
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.23equity: 5 629assets: 458 705
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.77equity: 5 629assets: 458 705
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 12.54revenueYoY: -65.07validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -164.16netMargin: -167.72ebitda: -98 690revenue: 60 119
Altman Z''-Score-2.47Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.02 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.27 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.23 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -21.98 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -21.98 % vs. predchádzajúce -5.66 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.77 % vs. predchádzajúce 113.77 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.13× vs. predchádzajúce 0.32×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -167.72 % vs. predchádzajúca -17.56 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.23 % vs. predchádzajúca -13.77 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -1791 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (5629 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 65 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -167.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 60 tis. € | 172 tis. € | −65,1 % |
| EBITDA | -99 tis. € | -26 tis. € | −278,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -89 tis. € | -23 tis. € | −278,3 % |
| Čistý zisk | -101 tis. € | -30 tis. € | −233,6 % |
| Aktíva | 459 tis. € | 534 tis. € | −14,1 % |
| Vlastné imanie | 6 tis. € | -74 tis. € | +107,7 % |
- 17. 2. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie1.2%
- Cudzie zdroje98.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 60 tis. € | 459 tis. € | 6 tis. € | -99 tis. € | -101 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 172 tis. € | 534 tis. € | -74 tis. € | -26 tis. € | -30 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 235 tis. € | 514 tis. € | -43 tis. € | 48 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 223 tis. € | 373 tis. € | -79 tis. € | 67 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 78 tis. € | 267 tis. € | -105 tis. € | -46 tis. € | -46 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 48 tis. € | 294 tis. € | -59 tis. € | -45 tis. € | -45 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 51 tis. € | 234 tis. € | -19 tis. € | -18 tis. € | -20 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 26 tis. € | 220 tis. € | 160 € | 2 tis. € | 160 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 2. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena17. 2. 2017 → 30. 6. 2017
FourWalls s. r. o.
- Zmena sídla17. 2. 2017 → 30. 6. 2017
Lachova 30, Bratislava - mestská časť Petržalka
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 1. 7. 2017
- 2Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 7. 2017
- 3Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 1. 7. 2017
- 4Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 1. 7. 2017
- 5Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 7. 2017
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 7. 2017
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 1. 7. 2017
- 8Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 1. 7. 2017
- 9Služby požičovníod 1. 7. 2017
- 10Prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 7. 2017
- 11Fotografické službyod 17. 2. 2017
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 17. 2. 2017
- 13Administratívne službyod 17. 2. 2017
- 14Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 17. 2. 2017
- 15Kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod), alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 17. 2. 2017
- 16Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 17. 2. 2017
- 17Reklamné a marketingové službyod 17. 2. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50618903
- RÚZ ID
- 1684261
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 2. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat235 392 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 27. 3. 2017Registrácia platcu DPHSK2120448858
- 17. 2. 2017Zmena obchodného mena→ FourWalls s. r. o.
- 17. 2. 2017Zmena sídlaLachova 30, Bratislava - mestská časť Petržalka