embiel s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +5.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 93/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (183 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 1. 2017
- Sídlo
- Povraznícka 3038/11, 81105, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža86,1 %
- ROA (návratnosť aktív)89,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)95,8 %
- Zadlženosť6 %
- Kapitálová primeranosť93,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 67.99netIncome: 124 082revenue: 182 513prevNetIncome: 114 078
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 93.93equity: 129 582assets: 137 961
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 6.07equity: 129 582assets: 137 961
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 3.01revenueYoY: 5.76validHistoryYears: 9.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 86.10netMargin: 67.99ebitda: 157 151revenue: 182 513
Altman Z''-Score46.35Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.85 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 21.76 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 6.51 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 16.24 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 89.94 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 89.94 % vs. predchádzajúce 88.20 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 6.07 % vs. predchádzajúce 7.54 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.32× vs. predchádzajúce 1.33×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 67.99 % vs. predchádzajúca 66.10 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 93.93 % vs. predchádzajúca 92.46 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 6 % na 183 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 68.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.68 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 86.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 94 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 183 tis. € | 173 tis. € | +5,8 % |
| EBITDA | 157 tis. € | 145 tis. € | +8,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 141 tis. € | 130 tis. € | +8,7 % |
| Čistý zisk | 124 tis. € | 114 tis. € | +8,8 % |
| Aktíva | 138 tis. € | 129 tis. € | +6,7 % |
| Vlastné imanie | 130 tis. € | 120 tis. € | +8,4 % |
- 21. 1. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie93.9%
- Cudzie zdroje6.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 183 tis. € | 138 tis. € | 130 tis. € | 157 tis. € | 124 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 173 tis. € | 129 tis. € | 120 tis. € | 145 tis. € | 114 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 160 tis. € | 120 tis. € | 110 tis. € | 132 tis. € | 105 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 160 tis. € | 120 tis. € | 107 tis. € | 129 tis. € | 102 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 115 tis. € | 83 tis. € | 80 tis. € | 94 tis. € | 74 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 147 tis. € | 110 tis. € | 105 tis. € | 127 tis. € | 100 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 149 tis. € | 110 tis. € | 104 tis. € | 125 tis. € | 99 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 147 tis. € | 110 tis. € | 107 tis. € | 129 tis. € | 102 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 144 tis. € | 137 tis. € | 106 tis. € | 128 tis. € | 101 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 1. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 1. 2017
- 2počítačové službyod 21. 1. 2017
- 3služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 21. 1. 2017
- 4sprostedkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 21. 1. 2017
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 21. 1. 2017
- 6administratívne službyod 21. 1. 2017
- 7vedenie účtovníctvaod 21. 1. 2017
- 8kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnmosti (veľkoobchod)od 21. 1. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50683390
- RÚZ ID
- 1670376
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 1. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat182 513 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 7. 2017Registrácia platcu DPHSK2120433678