Soft Cell, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 64 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 66/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (72 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 2. 2017
- Sídlo
- Landererova 7743/6, 81109, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža0,7 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,6 %
- Zadlženosť50 %
- Kapitálová primeranosť50,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.505netIncome: 365.00revenue: 72 268prevNetIncome: 4 972
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 50.16equity: 56 927assets: 113 490
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 49.84equity: 56 927assets: 113 490
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 139.40revenueYoY: -63.80validHistoryYears: 5.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.710netMargin: 0.505ebitda: 513.00revenue: 72 268
Altman Z''-Score2.10Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.99 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.03 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.32 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.32 % vs. predchádzajúce 20.71 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 49.84 % vs. predchádzajúce 68.50 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.64× vs. predchádzajúce 8.31×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.51 % vs. predchádzajúca 2.49 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 50.16 % vs. predchádzajúca 31.50 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 64 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 50 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 653 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 72 tis. € | 200 tis. € | −63,8 % |
| EBITDA | 513 € | 6 tis. € | −91,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 462 € | 6 tis. € | −91,9 % |
| Čistý zisk | 365 € | 5 tis. € | −92,7 % |
| Aktíva | 113 tis. € | 24 tis. € | +372,7 % |
| Vlastné imanie | 57 tis. € | 8 tis. € | +652,8 % |
- 1. 2. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 1. 2024Zmena obchodného mena
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie50.2%
- Cudzie zdroje49.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 72 tis. € | 113 tis. € | 57 tis. € | 513 € | 365 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 200 tis. € | 24 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 930 € | 216 € | -2 tis. € | 30 € | 30 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 375 € | 196 € | -2 tis. € | -85 € | -85 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 271 € | -2 tis. € | — | — | EUR |
| 2017 | Riadna | 2 tis. € | 811 € | 811 € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena31. 1. 2024 → 14. 2. 2024
Ref Import Corp, s.r.o.
- Zmena obchodného mena17. 8. 2023 → 30. 1. 2024
Ref-Import CORP s.r.o.
- Založenie spoločnosti1. 2. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 2. 2017 → 16. 8. 2023
Boxfish s. r. o.
- Zmena sídla1. 2. 2017 → 31. 1. 2022
Saratovská 3424/6C, Bratislava - mestská časť Dúbravka
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 1. 2. 2022
- 2Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 2. 2022
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 2. 2017
- 4Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 1. 2. 2017
- 5Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 1. 2. 2017
- 6Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 1. 2. 2017
- 7Finančný lízingod 1. 2. 2017
- 8Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 1. 2. 2017
- 9Faktoring a forfaitingod 1. 2. 2017
- 10Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 2. 2017
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 2. 2017
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 2. 2017
- 13Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 2. 2017
- 14Dizajnérske činnostiod 1. 2. 2017
- 15Služby požičovníod 1. 2. 2017
- 16Prenájom hnuteľných vecíod 1. 2. 2017
- 17Čistiace a upratovacie službyod 1. 2. 2017
- 18Administratívne službyod 1. 2. 2017
- 19Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 2. 2017
- 20Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 1. 2. 2017
- 21Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 1. 2. 2017
- 22Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 2. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50693280
- RÚZ ID
- 1678997
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 2. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 1. 2024Zmena obchodného mena→ Ref Import Corp, s.r.o.
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 17. 8. 2023Zmena obchodného mena→ Ref-Import CORP s.r.o.
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat199 615 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 2. 2017Zmena obchodného mena→ Boxfish s. r. o.
- 1. 2. 2017Zmena sídlaSaratovská 3424/6C, Bratislava - mestská časť Dúbravka