MNA Consulting s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 37 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 97/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (71 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 2. 2017
- Sídlo
- Vajanského nábrežie 59/15, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža54,7 %
- ROA (návratnosť aktív)17,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)17,7 %
- Zadlženosť2 %
- Kapitálová primeranosť98,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 58.35netIncome: 41 668revenue: 71 413prevNetIncome: 68 511
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 98.20equity: 235 486assets: 239 793
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 1.80equity: 235 486assets: 239 793
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.22revenueYoY: -36.91validHistoryYears: 9.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 54.71netMargin: 58.35ebitda: 39 073revenue: 71 413
Altman Z''-Score62.77Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.93 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.50 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.93 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 57.41 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 17.38 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 17.38 % vs. predchádzajúce 31.53 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 1.80 % vs. predchádzajúce 9.33 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.30× vs. predchádzajúce 0.52×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 58.35 % vs. predchádzajúca 60.53 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 98.20 % vs. predchádzajúca 90.67 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 37 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 58.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.58 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 54.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 98 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 71 tis. € | 113 tis. € | −36,9 % |
| EBITDA | 39 tis. € | 82 tis. € | −52,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 35 tis. € | 74 tis. € | −52,5 % |
| Čistý zisk | 42 tis. € | 69 tis. € | −39,2 % |
| Aktíva | 240 tis. € | 217 tis. € | +10,4 % |
| Vlastné imanie | 235 tis. € | 197 tis. € | +19,5 % |
- 22. 2. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie98.2%
- Cudzie zdroje1.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 71 tis. € | 240 tis. € | 235 tis. € | 39 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 113 tis. € | 217 tis. € | 197 tis. € | 82 tis. € | 69 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 125 tis. € | 127 tis. € | 79 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 80 tis. € | 127 tis. € | 79 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 11 tis. € | 95 tis. € | 73 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 63 tis. € | 93 tis. € | 66 tis. € | 47 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 61 tis. € | 55 tis. € | 26 tis. € | 23 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 49 tis. € | 28 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 31 tis. € | 18 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 834 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 2. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50731351
- RÚZ ID
- 1679247
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 2. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat125 317 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 28. 5. 2019Registrácia platcu DPHSK2120469846
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna