CBC Company s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 96 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 47/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (46 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 31. 3. 2017
- Sídlo
- Grösslingova 4, 81109, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža1,3 %
- ROA (návratnosť aktív)2,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,7 %
- Zadlženosť73 %
- Kapitálová primeranosť27,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.06netIncome: 488.00revenue: 46 219prevNetIncome: 835.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 26.97equity: 6 323assets: 23 445
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 73.03equity: 6 323assets: 23 445
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 95.90validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.32netMargin: 1.06ebitda: 608.00revenue: 46 219
Altman Z''-Score1.25Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.53 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.18 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.39 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.08 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.08 % vs. predchádzajúce 11.08 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 73.03 % vs. predchádzajúce 22.60 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.97× vs. predchádzajúce 3.13×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.06 % vs. predchádzajúca 3.54 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 26.97 % vs. predchádzajúca 77.40 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 46219 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 96 % na 46 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 27 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 211 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 46 tis. € | 24 tis. € | +95,9 % |
| EBITDA | 608 € | 1 tis. € | −47,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 547 € | 1 tis. € | −47,8 % |
| Čistý zisk | 488 € | 835 € | −41,6 % |
| Aktíva | 23 tis. € | 8 tis. € | +211,0 % |
| Vlastné imanie | 6 tis. € | 6 tis. € | +8,4 % |
- 31. 3. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie27.0%
- Cudzie zdroje73.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 46 tis. € | 23 tis. € | 6 tis. € | 608 € | 488 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 24 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 835 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti31. 3. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena31. 3. 2017 → 13. 12. 2019
ALTEVITA.sk, s. r. o.
- Zmena sídla31. 3. 2017 → 13. 12. 2019
Nám. Slobody 10, Piešťany
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50789341
- RÚZ ID
- 1694355
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 3. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat46 219 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 3. 2017Zmena obchodného mena→ ALTEVITA.sk, s. r. o.
- 31. 3. 2017Zmena sídlaNám. Slobody 10, Piešťany