Seven Seeds s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 180 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 27/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (2,6 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 4. 2017
- Sídlo
- Gorkého 10, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža-0,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-19,7 %
- Zadlženosť100 %
- Kapitálová primeranosť0,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.015netIncome: -388.00revenue: 2 624 586prevNetIncome: -2 599
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.067equity: 1 970assets: 2 956 156
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.93equity: 1 970assets: 2 956 156
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 587.63revenueYoY: 179.64validHistoryYears: 3.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -0.008netMargin: -0.015ebitda: -209.00revenue: 2 624 586
Altman Z''-Score0.00Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.00 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.00 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.00 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.00 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.01 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.01 % vs. predchádzajúce -0.30 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.93 % vs. predchádzajúce 99.73 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.89× vs. predchádzajúce 1.08×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.01 % vs. predchádzajúca -0.28 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.07 % vs. predchádzajúca 0.27 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 180 % na 2.6 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 0 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 240 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,6 mil. € | 939 tis. € | +179,6 % |
| EBITDA | -209 € | -2 tis. € | +91,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -188 € | -2 tis. € | +91,6 % |
| Čistý zisk | -388 € | -3 tis. € | +85,1 % |
| Aktíva | 3,0 mil. € | 870 tis. € | +239,7 % |
| Vlastné imanie | 2 tis. € | 2 tis. € | −16,5 % |
- 27. 4. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.1%
- Cudzie zdroje99.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 2,6 mil. € | 3,0 mil. € | 2 tis. € | -209 € | -388 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 939 tis. € | 870 tis. € | 2 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 56 tis. € | 67 tis. € | 5 tis. € | -43 € | -43 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 4. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla27. 4. 2017 → 7. 11. 2017
Mierovo 146, Mierovo
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50795813
- RÚZ ID
- 1700567
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 4. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat2 624 586 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 27. 4. 2017Zmena sídlaMierovo 146, Mierovo