KARLOX s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 20 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (30 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 6. 2017
- Sídlo
- Dunajská 8, 81108, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža1,0 %
- ROA (návratnosť aktív)5,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,0 %
- Zadlženosť1 %
- Kapitálová primeranosť99,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.891netIncome: 268.00revenue: 30 070prevNetIncome: 385.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 99.13equity: 5 343assets: 5 390
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 0.872equity: 5 343assets: 5 390
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -19.68validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.05netMargin: 0.891ebitda: 315.00revenue: 30 070
Altman Z''-Score121.86Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.95 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.21 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.33 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 119.36 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.97 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.97 % vs. predchádzajúce 7.44 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 0.87 % vs. predchádzajúce 1.97 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.58× vs. predchádzajúce 7.23×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.89 % vs. predchádzajúca 1.03 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 99.13 % vs. predchádzajúca 98.03 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 30070 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 20 % na 30 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 99 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 30 tis. € | 37 tis. € | −19,7 % |
| EBITDA | 315 € | 487 € | −35,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 284 € | 438 € | −35,3 % |
| Čistý zisk | 268 € | 385 € | −30,4 % |
| Aktíva | 5 tis. € | 5 tis. € | +4,1 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 5 tis. € | +5,3 % |
- 29. 6. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie99.1%
- Cudzie zdroje0.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 30 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 315 € | 268 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 37 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 487 € | 385 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -310 € | -310 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla4. 5. 2019 → 24. 8. 2021
T.Vansovej 2743/2, Trenčín
- Založenie spoločnosti29. 6. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena29. 6. 2017 → 3. 5. 2019
LIPO INVEST s.r.o.
- Zmena sídla29. 6. 2017 → 3. 5. 2019
Grösslingova 4, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50964518
- RÚZ ID
- 1712753
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 6. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat37 437 EUR · rok 2019
- 4. 5. 2019Zmena sídlaT.Vansovej 2743/2, Trenčín
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 29. 6. 2017Zmena obchodného mena→ LIPO INVEST s.r.o.
- 29. 6. 2017Zmena sídlaGrösslingova 4, Bratislava - mestská časť Staré Mesto