RD LOGISTICS, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 472 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (246 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 8. 2017
- Sídlo
- Timravina 9, 81106, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža7,7 %
- ROA (návratnosť aktív)9,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)112,5 %
- Zadlženosť92 %
- Kapitálová primeranosť8,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.14netIncome: 12 626revenue: 245 565prevNetIncome: 5 940
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 8.37equity: 11 222assets: 134 016
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 91.63equity: 11 222assets: 134 016
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4 241,919revenueYoY: 471.68validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.71netMargin: 5.14ebitda: 18 933revenue: 245 565
Altman Z''-Score1.22Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.16 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.15 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.81 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.42 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.42 % vs. predchádzajúce 18.72 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 91.63 % vs. predchádzajúce 104.42 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.83× vs. predchádzajúce 1.35×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.14 % vs. predchádzajúca 13.83 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 8.37 % vs. predchádzajúca -4.42 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 113 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (11222 €) — nereprezentatívne.
- Tržby +472 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 472 % na 246 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 8 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 899 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 246 tis. € | 43 tis. € | +471,7 % |
| EBITDA | 19 tis. € | 6 tis. € | +202,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 17 tis. € | 6 tis. € | +202,6 % |
| Čistý zisk | 13 tis. € | 6 tis. € | +112,6 % |
| Aktíva | 134 tis. € | 32 tis. € | +322,3 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | -1 tis. € | +899,3 % |
- 8. 8. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie8.4%
- Cudzie zdroje91.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 246 tis. € | 134 tis. € | 11 tis. € | 19 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 43 tis. € | 32 tis. € | -1 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 3 € | 11 tis. € | -7 tis. € | -12 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 3 € | 5 tis. € | 5 tis. € | -16 € | -22 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 8. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena8. 8. 2017 → 26. 3. 2018
Zuma Linea s.r.o.
- Zmena sídla8. 8. 2017 → 9. 2. 2018
Pod Juhom 7666, Trenčín
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhraduod 14. 3. 2020
- 2Administratívne službyod 8. 8. 2017
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 8. 8. 2017
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 8. 8. 2017
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 8. 8. 2017
- 6Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 8. 8. 2017
- 7Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 8. 8. 2017
- 8Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 8. 8. 2017
- 9Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 8. 8. 2017
- 10Prípravné práce k realizácii stavbyod 8. 8. 2017
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 8. 2017
- 12Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 8. 8. 2017
- 13Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 8. 8. 2017
- 14Vedenie účtovníctvaod 8. 8. 2017
- 15Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 8. 8. 2017
- 16Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 8. 8. 2017
- 17Čistiace a upratovacie službyod 8. 8. 2017
- 18Dizajnérske činnostiod 8. 8. 2017
- 19Sťahovacie službyod 8. 8. 2017
- 20Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 8. 8. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51032562
- RÚZ ID
- 1717521
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 8. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat245 565 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 8. 8. 2017Zmena obchodného mena→ Zuma Linea s.r.o.
- 8. 8. 2017Zmena sídlaPod Juhom 7666, Trenčín