Retail park Senica s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 19 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (486 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 9. 2017
- Sídlo
- Laurinská 18, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža36,9 %
- ROA (návratnosť aktív)1,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)12,8 %
- Zadlženosť85 %
- Kapitálová primeranosť14,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.70netIncome: 52 043revenue: 486 300prevNetIncome: 36 582
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 14.88equity: 407 940assets: 2 740 838
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 85.12equity: 407 940assets: 2 740 838
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 13.83revenueYoY: 18.62validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 36.87netMargin: 10.70ebitda: 179 304revenue: 486 300
Altman Z''-Score0.40Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.29 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.45 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.37 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.18 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.90 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.90 % vs. predchádzajúce 1.35 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 85.12 % vs. predchádzajúce 86.90 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.18× vs. predchádzajúce 0.15×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.70 % vs. predchádzajúca 8.92 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 14.88 % vs. predchádzajúca 13.10 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 19 % na 486 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 10.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 36.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 15 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 486 tis. € | 410 tis. € | +18,6 % |
| EBITDA | 179 tis. € | 113 tis. € | +58,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 161 tis. € | 102 tis. € | +58,2 % |
| Čistý zisk | 52 tis. € | 37 tis. € | +42,3 % |
| Aktíva | 2,7 mil. € | 2,7 mil. € | +0,9 % |
| Vlastné imanie | 408 tis. € | 356 tis. € | +14,6 % |
- 23. 9. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie14.9%
- Cudzie zdroje85.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 486 tis. € | 2,7 mil. € | 408 tis. € | 179 tis. € | 52 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 410 tis. € | 2,7 mil. € | 356 tis. € | 113 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 366 tis. € | 2,9 mil. € | 319 tis. € | 39 tis. € | -29 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 294 tis. € | 3,0 mil. € | 349 tis. € | 12 tis. € | -84 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 245 tis. € | 3,0 mil. € | 133 tis. € | -11 tis. € | -116 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 276 tis. € | 2,7 mil. € | 249 tis. € | -11 tis. € | -138 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 224 tis. € | 2,9 mil. € | 289 tis. € | 28 tis. € | -100 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 0 € | 5 tis. € | 4 tis. € | -960 € | -960 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla12. 7. 2018 → 24. 9. 2024
Laurinská 18, Bratislava - mestská časť Staré mesto
- Založenie spoločnosti23. 9. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena23. 9. 2017 → 17. 1. 2018
Fidurock Capital SK s.r.o.
- Zmena sídla23. 9. 2017 → 11. 7. 2018
Michalská 9, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 9. 2017
- 2Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 23. 9. 2017
- 3Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 23. 9. 2017
- 4Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 23. 9. 2017
- 5Vedenie účtovníctvaod 23. 9. 2017
- 6Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 23. 9. 2017
- 7Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 23. 9. 2017
- 8Administratívne službyod 23. 9. 2017
- 9Verejné obstarávanieod 23. 9. 2017
- 10Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 23. 9. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51055511
- RÚZ ID
- 1723204
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 9. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat486 300 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 12. 7. 2018Zmena sídlaLaurinská 18, Bratislava - mestská časť Staré mesto
- 1. 3. 2018Registrácia platcu DPHSK2120623230
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 23. 9. 2017Zmena obchodného mena→ Fidurock Capital SK s.r.o.
- 23. 9. 2017Zmena sídlaMichalská 9, Bratislava - mestská časť Staré Mesto