Tyrol Invest, a. s.
aktívnaŠtúrova 4, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Tržby (2024)—
Zisk (2024)-14 tis. €
64,8 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)452 tis. €
3,0 %vs 2023
Zadlženosť (2024)69 %
101×Strednávs 2023
ROE (2024)-3.0 %
69,8 %Stratavs 2023
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 49/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Súhrn
je dlhodobo stratová.
Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Základné informácie
- Právna forma
- akciová spoločnosť
- Dátum vzniku
- 19. 9. 2017
- Sídlo
- Štúrova 4, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
- EBITDA marža—
- ROA (návratnosť aktív)-0,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-3,0 %
- Zadlženosť69 %
- Kapitálová primeranosť30,7 %
Finančné zdravie
49/ 100Stabilná
Ziskovosť10 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
netMargin: —netIncome: -13 766revenue: —prevNetIncome: -8 352
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
equityRatio: 30.66equity: 451 964assets: 1 473 911
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
debtRatio: 69.34equity: 451 964assets: 1 473 911
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 2.00
Efektivita10 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
ebitdaMargin: —netMargin: —ebitda: -3 579revenue: —
Altman Z''-Score1.83Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.60 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.77 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.46 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.93 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.93 % vs. predchádzajúce -1.78 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 69.34 % vs. predchádzajúce 0.68 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 30.66 % vs. predchádzajúca 99.32 %.nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
Upozornenia k dátam
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Čo hovoria dáta
- Info
Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
Finančný prehľad (2024)
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | — | — | — |
| EBITDA | -4 tis. € | -7 tis. € | +49,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -3 tis. € | -6 tis. € | +49,7 % |
| Čistý zisk | -14 tis. € | -8 tis. € | −64,8 % |
| Aktíva | 1,5 mil. € | 469 tis. € | +214,3 % |
| Vlastné imanie | 452 tis. € | 466 tis. € | −3,0 % |
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
—cez ľudí 2°/3°
Najnovšie udalosti
- 19. 9. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024—
—
-0.9 %Slabé
-3.0 %Slabé
69.3 %Stredná
30.7 %Dobré
Tržby a zisk · 8 rokov
Aktíva a vlastné imanie
Štruktúra financovania
- Vlastné imanie30.7%
- Cudzie zdroje69.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | — | 1,5 mil. € | 452 tis. € | -4 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 469 tis. € | 466 tis. € | -7 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | -70 tis. € | -71 tis. € | 345 tis. € | 344 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 331 tis. € | 331 tis. € | -5 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 9 tis. € | 393 tis. € | 301 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 56 tis. € | 247 tis. € | 237 tis. € | 51 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 197 tis. € | 193 tis. € | -8 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 465 tis. € | 22 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
Vzťahy a prepojeniachránené dátabeta · ORSF
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 9. 2017
akciová spoločnosť
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Predmety činnosti zatiaľ neboli synchronizované z ORSR.
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51092204
- RÚZ ID
- 1725003
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
Časová osRPO · RÚZ · ORSR · FS11 udalostí
- 19. 9. 2017Založenie spoločnostiakciová spoločnosť
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 1. 2. 2020Registrácia platcu DPHSK2120592639
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat56 400 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna