CB MDX j. s. a.
aktívnaStaromestská 3, 81103, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Tržby (2024)—
Zisk (2024)19 tis. €
14×vs 2023
Vlastné imanie (2024)783 tis. €
2,5 %vs 2023
Zadlženosť (2024)81 %
6,4 %Vysokávs 2023
ROE (2024)2.5 %
14×Slabévs 2023
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Súhrn
zadlženosť je vysoká.
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 81 % aktív
Základné informácie
- Právna forma
- 125
- Dátum vzniku
- 13. 10. 2017
- Sídlo
- Staromestská 3, 81103, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
- EBITDA marža—
- ROA (návratnosť aktív)0,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,5 %
- Zadlženosť81 %
- Kapitálová primeranosť19,1 %
Finančné zdravie
40/ 100Slabá
Ziskovosť10 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
netMargin: —netIncome: 19 219revenue: —prevNetIncome: -1 432
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
equityRatio: 19.14equity: 782 531assets: 4 089 334
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
debtRatio: 80.86equity: 782 531assets: 4 089 334
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 2.00
Efektivita10 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
ebitdaMargin: —netMargin: —ebitda: -2 743revenue: —
Altman Z''-Score0.63Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.38 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.00 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.25 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.47 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.47 % vs. predchádzajúce -0.05 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 80.86 % vs. predchádzajúce 75.99 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 19.14 % vs. predchádzajúca 24.01 %.nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
Upozornenia k dátam
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Čo hovoria dáta
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 19 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
Finančný prehľad (2024)
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | — | — | — |
| EBITDA | -3 tis. € | -1 tis. € | −105,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -2 tis. € | -1 tis. € | −105,0 % |
| Čistý zisk | 19 tis. € | -1 tis. € | +14× |
| Aktíva | 4,1 mil. € | 3,2 mil. € | +28,6 % |
| Vlastné imanie | 783 tis. € | 763 tis. € | +2,5 % |
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
—cez ľudí 2°/3°
Najnovšie udalosti
- 13. 10. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024—
—
0.5 %Dobré
2.5 %Slabé
80.9 %Vysoká
19.1 %Slabé
Tržby a zisk · 8 rokov
Aktíva a vlastné imanie
Štruktúra financovania
- Vlastné imanie19.1%
- Cudzie zdroje80.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | — | 4,1 mil. € | 783 tis. € | -3 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 3,2 mil. € | 763 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 765 tis. € | 765 tis. € | -258 € | -342 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 168 € | 765 tis. € | 765 tis. € | 84 € | 0 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 99 € | 766 tis. € | 765 tis. € | 69 € | -69 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 805 tis. € | 792 tis. € | 430 € | 314 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 577 tis. € | 576 tis. € | -240 € | -554 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
Vzťahy a prepojeniachránené dátabeta · ORSF
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 10. 2017
125
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Predmety činnosti zatiaľ neboli synchronizované z ORSR.
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51147963
- RÚZ ID
- 1727371
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
Časová osRPO · RÚZ · ORSR · FS10 udalostí
- 13. 10. 2017Založenie spoločnosti125
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat168 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna