Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

RENOVATE, s. r. o.

aktívna
Mickiewiczova 2, 81107, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
podľa §4, registrácia od 14. 11. 2017
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)238 tis. €
8,5 %vs 2024
Zisk (2025)11 tis. €
845,0 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)-59 tis. €
15,5 %vs 2024
Zadlženosť (2025)1289 %
34,6 %Vysokávs 2024
ROE (2025)-18.4 %
981,9 %Stratavs 2024

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +8.5 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 41/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (238 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Ziskováčistá marža 5 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
13. 10. 2017
Sídlo
Mickiewiczova 2, 81107, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža6,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)218,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť1289 %
  • Kapitálová primeranosť-1188,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (238 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
41/ 100Slabá
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 4.56
  • netIncome: 10 877
  • revenue: 238 496
  • prevNetIncome: -1 460
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -1 188,751
  • equity: -59 176
  • assets: 4 978
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 1 288,751
  • equity: -59 176
  • assets: 4 978
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 75.28
  • revenueYoY: 8.45
  • validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 6.39
  • netMargin: 4.56
  • ebitda: 15 244
  • revenue: 238 496
Altman Z''-Score-46.84Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-23.39aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-39.97aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.7217.49aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.97presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 218.50 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 218.50 % vs. predchádzajúce -38.97 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 1288.75 % vs. predchádzajúce 1970.07 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 47.91× vs. predchádzajúce 58.70×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.56 % vs. predchádzajúca -0.66 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -1188.75 % vs. predchádzajúca -1870.07 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 8 % na 238 tis. € — stabilný organický rast.

  • Info

    Čistá marža len 4.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Pozitívne

    ROA 218.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby238 tis. €220 tis. €+8,5 %
EBITDA15 tis. €3 tis. €+346,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)14 tis. €3 tis. €+346,9 %
Čistý zisk11 tis. €-1 tis. €+845,0 %
Aktíva5 tis. €4 tis. €+32,9 %
Vlastné imanie-59 tis. €-70 tis. €+15,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 13. 10. 2017Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby