Ridop s.r.o. v konkurze
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 77 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 7/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (131 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 10. 2017
- Sídlo
- Dostojevského rad 2543/1, 81109, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža-42,7 %
- ROA (návratnosť aktív)-29,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť309 %
- Kapitálová primeranosť-208,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -45.04netIncome: -59 223revenue: 131 481prevNetIncome: -92 418
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -208.73equity: -413 124assets: 197 924
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 308.73equity: -413 124assets: 197 924
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -34.74revenueYoY: -76.98validHistoryYears: 5.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -42.74netMargin: -45.04ebitda: -56 191revenue: 131 481
Altman Z''-Score-12.57Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -4.11 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -6.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.62 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.71 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -29.92 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -29.92 % vs. predchádzajúce -48.55 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 308.73 % vs. predchádzajúce 285.93 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.66× vs. predchádzajúce 3.00×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -45.04 % vs. predchádzajúca -16.18 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -208.73 % vs. predchádzajúca -185.93 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 77 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -45.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 131 tis. € | 571 tis. € | −77,0 % |
| EBITDA | -56 tis. € | 22 tis. € | −353,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -51 tis. € | 20 tis. € | −353,2 % |
| Čistý zisk | -59 tis. € | -92 tis. € | +35,9 % |
| Aktíva | 198 tis. € | 190 tis. € | +4,0 % |
| Vlastné imanie | -413 tis. € | -354 tis. € | −16,7 % |
- 14. 10. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 611 tis. €
- Aktíva spolu
- 198 tis. €
- Vlastné imanie
- −413 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Mimoriadna | 131 tis. € | 198 tis. € | -413 tis. € | -56 tis. € | -59 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 571 tis. € | 190 tis. € | -354 tis. € | 22 tis. € | -92 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,1 mil. € | 349 tis. € | -252 tis. € | -89 tis. € | -94 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,2 mil. € | 313 tis. € | -122 tis. € | -138 tis. € | -140 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 725 tis. € | 206 tis. € | 18 tis. € | 34 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 12 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 10. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena14. 10. 2017 → 28. 9. 2022
Ridop s.r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1montáž a opravy kompenzačných pomôcok a strojov bez zásahu do vyhradených technických zariadení v rozsahu voľnej živnostiod 17. 5. 2018
- 2montáž a servis zariadení na prekonávanie architektonických bariér pre nevládne osoby okrem výťahov v rozsahu voľnej živnostiod 17. 5. 2018
- 3kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod): zariadenia na prekonávanie architektonických bariér pre nevládne osobyod 17. 5. 2018
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 14. 10. 2017
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 14. 10. 2017
- 6reklamné a marketingové službyod 14. 10. 2017
- 7prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 10. 2017
- 8vydavateľská činnosťod 14. 10. 2017
- 9administratívne službyod 14. 10. 2017
- 10správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľnej živnostiod 14. 10. 2017
- 11prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 10. 2017
- 12prenájom hnuteľných vecíod 14. 10. 2017
- 13vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb: stavebná časťod 14. 10. 2017
- 14vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 14. 10. 2017
- 15organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 14. 10. 2017
- 16inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 14. 10. 2017
- 17prípravné práce k realizácii stavbyod 14. 10. 2017
- 18dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 14. 10. 2017
- 19uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 10. 2017
- 20počítačové službyod 14. 10. 2017
- 21služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 10. 2017
- 22činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 10. 2017
- 23kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 10. 2017
- 24sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 14. 10. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51158973
- RÚZ ID
- 1726908
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 10. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Mimoriadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat1 172 816 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 7. 2018Registrácia platcu DPHSK2120613891
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 14. 10. 2017Zmena obchodného mena→ Ridop s.r.o.