Velnex a.s.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 279 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 92/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (113 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- akciová spoločnosť
- Dátum vzniku
- 30. 1. 2018
- Sídlo
- Šancova 4006/46, 81105, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža18,3 %
- ROA (návratnosť aktív)5,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,8 %
- Zadlženosť22 %
- Kapitálová primeranosť78,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 17.34netIncome: 19 522revenue: 112 600prevNetIncome: -1 930
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 78.28equity: 288 025assets: 367 919
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 21.72equity: 288 025assets: 367 919
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 44.40revenueYoY: 279.12validHistoryYears: 8.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 18.26netMargin: 17.34ebitda: 20 566revenue: 112 600
Altman Z''-Score8.40Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.54 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.75 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.32 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.79 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.31 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.31 % vs. predchádzajúce -0.57 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 21.72 % vs. predchádzajúce 20.74 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.31× vs. predchádzajúce 0.09×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 17.34 % vs. predchádzajúca -6.50 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 78.28 % vs. predchádzajúca 79.26 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +279 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 279 % na 113 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 17.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.17 € čistého zisku.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 279 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 113 tis. € | 30 tis. € | +279,1 % |
| EBITDA | 21 tis. € | -2 tis. € | +15× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 19 tis. € | -1 tis. € | +15× |
| Čistý zisk | 20 tis. € | -2 tis. € | +11× |
| Aktíva | 368 tis. € | 339 tis. € | +8,6 % |
| Vlastné imanie | 288 tis. € | 269 tis. € | +7,3 % |
- 30. 1. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie78.3%
- Cudzie zdroje21.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 113 tis. € | 368 tis. € | 288 tis. € | 21 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 30 tis. € | 339 tis. € | 269 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 19 tis. € | 338 tis. € | 270 tis. € | -14 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 15 tis. € | 340 tis. € | 285 tis. € | -61 tis. € | -62 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 208 tis. € | 405 tis. € | 346 tis. € | 70 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 203 tis. € | 512 tis. € | 341 tis. € | 177 tis. € | 139 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 236 tis. € | 286 tis. € | 202 tis. € | 219 tis. € | 173 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 9 tis. € | 59 tis. € | 29 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 1. 2018
akciová spoločnosť
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51303019
- RÚZ ID
- 1752325
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 1. 2018Založenie spoločnostiakciová spoločnosť
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat235 500 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 9. 2018Registrácia platcu DPHSK2120674908