RS Integrated Supply Slovakia s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -9.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 20/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje významné tržby (14,1 mil. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 2. 2018
- Sídlo
- Landererova 12, 81109, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža1,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-1,8 %
- Zadlženosť90 %
- Kapitálová primeranosť9,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.072netIncome: -10 157revenue: 14 136 128prevNetIncome: -18 608
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 9.51equity: 566 236assets: 5 954 029
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 90.49equity: 566 236assets: 5 954 029
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -9.85validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.36netMargin: -0.072ebitda: 191 874revenue: 14 136 128
Altman Z''-Score0.79Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.19 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.31 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.11 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.17 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.17 % vs. predchádzajúce -0.33 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 90.49 % vs. predchádzajúce 89.73 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.37× vs. predchádzajúce 2.79×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.07 % vs. predchádzajúca -0.12 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 9.51 % vs. predchádzajúca 10.27 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 10 % na 14.1 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 10 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 14,1 mil. € | 15,7 mil. € | −9,8 % |
| EBITDA | 192 tis. € | 204 tis. € | −6,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 173 tis. € | 184 tis. € | −6,1 % |
| Čistý zisk | -10 tis. € | -19 tis. € | +45,4 % |
| Aktíva | 6,0 mil. € | 5,6 mil. € | +6,1 % |
| Vlastné imanie | 566 tis. € | 576 tis. € | −1,8 % |
- 2. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie9.5%
- Cudzie zdroje90.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 14,1 mil. € | 6,0 mil. € | 566 tis. € | 192 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 15,7 mil. € | 5,6 mil. € | 576 tis. € | 204 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 5,4 mil. € | 595 tis. € | 210 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 2,3 mil. € | 599 tis. € | 181 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 4,7 mil. € | 578 tis. € | 71 tis. € | -82 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 5,9 mil. € | 660 tis. € | 428 tis. € | 321 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 4,2 mil. € | 339 tis. € | 153 tis. € | 97 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 4,6 mil. € | 241 tis. € | 392 tis. € | 236 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena2. 2. 2018 → 19. 9. 2022
IESA s. r. o.
- Zmena sídla2. 2. 2018 → 19. 7. 2022
Lazaretská 8, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 2. 2018
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 2. 2. 2018
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 2. 2. 2018
- 4reklamné a marketingové službyod 2. 2. 2018
- 5administratívne službyod 2. 2. 2018
- 6prieskum trhu a verejnej mienkyod 2. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51332680
- RÚZ ID
- 1753237
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat15 680 294 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 14. 3. 2018Registrácia platcu DPHSK2120686447
- 2. 2. 2018Zmena obchodného mena→ IESA s. r. o.
- 2. 2. 2018Zmena sídlaLazaretská 8, Bratislava - mestská časť Staré Mesto