AFFIN REAL, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 56 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (31 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 2. 2018
- Sídlo
- Tallerova 6/1, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža7,3 %
- ROA (návratnosť aktív)18,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)19,4 %
- Zadlženosť7 %
- Kapitálová primeranosť93,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.82netIncome: 1 831revenue: 31 442prevNetIncome: 654.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 93.11equity: 9 461assets: 10 161
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 6.89equity: 9 461assets: 10 161
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 13.68revenueYoY: 55.94validHistoryYears: 7.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.31netMargin: 5.82ebitda: 2 297revenue: 31 442
Altman Z''-Score18.79Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.83 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.48 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.29 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 14.19 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 18.02 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 18.02 % vs. predchádzajúce 7.95 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 6.89 % vs. predchádzajúce 7.29 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.09× vs. predchádzajúce 2.45×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.82 % vs. predchádzajúca 3.24 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 93.11 % vs. predchádzajúca 92.71 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 31442 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 56 % na 31 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 93 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 18.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 31 tis. € | 20 tis. € | +55,9 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 896 € | +156,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 806 € | +156,4 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 654 € | +180,0 % |
| Aktíva | 10 tis. € | 8 tis. € | +23,5 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 8 tis. € | +24,0 % |
- 14. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie93.1%
- Cudzie zdroje6.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 31 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 20 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 896 € | 654 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 20 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | 821 € | 598 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 37 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 913 € | 687 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 13 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 478 € | 330 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 17 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | 585 € | 393 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 15 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 203 € | 112 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla31. 10. 2019 → 3. 3. 2025
Tallerova 5/10, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Založenie spoločnosti14. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla14. 2. 2018 → 30. 10. 2019
K. Adlera 11, Bratislava - mestská časť Dúbravka
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 14. 2. 2018
- 2Prenájom nehnuteľností, bytových a nebytových priestorov bez poskytovania iných, než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 2. 2018
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 2. 2018
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 14. 2. 2018
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 14. 2. 2018
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 14. 2. 2018
- 7Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 2. 2018
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 14. 2. 2018
- 9Vedenie účtovníctvaod 14. 2. 2018
- 10Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 14. 2. 2018
- 11Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 2. 2018
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 2. 2018
- 13Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 14. 2. 2018
- 14Administratívne službyod 14. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51422573
- RÚZ ID
- 1747029
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat36 796 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 10. 2019Zmena sídlaTallerova 5/10, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 14. 2. 2018Zmena sídlaK. Adlera 11, Bratislava - mestská časť Dúbravka